1 липня — День державного реєстратора та День слідства в Україні.
Свята
1 липня в Україні святкують День державного реєстратора. Професійне свято було запроваджене згідно з наказом Державного комітету України з регуляторної політики та підприємництва від 30 червня 2009 року № 111. Варто зазначити, що державні реєстратори відіграють дуже важливу роль у правовому регулюванні господарської діяльності.
Також 1 липня День слідства в Україні. Це професійне свято всіх працівників внутрішніх справ. Зазвичай це люди з аналітичним складом розуму, вмінням вести розслідування та розплутувати різноманітні справи, дедуктивними здібностями.
А ще 1 липня День архітектури України. Заведено вважати, що на території України архітектурне мистецтво почало розвиватися за часів Київської Русі. Тоді міста були укріплені оборонними спорудами, в центрі поселення розміщували житла громадян і тереми князів. Використовували зазвичай дерево, а ось камінь брали рідко.
1 липня Всесвітній день боротьби проти бідності. Головна мета цього дня полягає в приверненні уваги світового суспільства до тих держав, які навіть у наш час потерпають від злиднів. За статистичними даними, поза межею бідності нині живуть понад 800 мл людей у всьому світі.
Також 1 липня святкують Міжнародний день анекдоту й жартів. Ця цікава дата характеризується великою кількістю смішних заходів. Варто пам’ятати, що жарти дарують позитивні емоції та піднімають настрій. Ініціатором створення такого свята є американський письменник та графік Вейн Рейнагель, який був відомий своїми фантастичними романами. Започаткували дату 1994 року.
А ще 1 липня Міжнародний день регі. Яскраве музичне свято найбільш популярне на Ямайці, а саме в місті Кінгстон. Дата присвячена тому, щоб познайомити весь світ з унікальним стилем музики — регі. Це напрямок сучасної музики, який виник наприкінці 1960-х років на Ямайці. Головні його особливості: невідшліфоване звучання, сильна залежність композиції від ритму.
1 липня святкують Міжнародний день кооперативів. Свято припадає на першу суботу липня, починаючи від 1995 року. Кооперативну модель управління вважають найбільш справедливою, тому що вона забезпечує суспільству всебічний розвиток.
1 липня в церковному календарі — день пам’яті мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула. Жили ці святі в I столітті нашої ери і були військовими в римському війську. Святий Леонтій за доблесну службу навіть був призначений на керівну посаду — він очолив імператорське військо в місті Триполі. Леонтій був благочестивим і добрим, люди дуже любити його за щедрість.
У Триполі начальником був Веспасіан, який жорстоко ставився до християн. Щоб схопили Леонтія, туди вирушив сенатор Адріан із майбутнім мучеником Іпатієм. Іпатій у дорозі сильно захворів і побачив уві сні ангела, який наказав чоловікові звернутися з молитвою до Бога. Прокинувшись, Іпатій разом із загоном тричі помолився, і недуга одразу відійшла. Увірував тоді чоловік у Христа, а разом з ним і молодий воїн на ім’я Феодул. Пішли вони таємно шукати Леонтія.
Дійшли вони до міста, і зустрів їх незнайомець, який запропонував залишитися в нього з ночівлею. Пізніше вони з’ясували, що це був Леонтій. Почали вони вмовляти розповісти їм про Бога. А після цього ще й захотіли отримати хрещення.
До міста дійшов і загін на чолі з сенатором Адріаном. Дізнався він, що Феодул з Іпатієм прийняли християнство, розгнівався і наказав публічно відмовитися від Бога. Але вони не погодилися. Вбили їх після жорстоких катувань разом із Леонтієм.
Іменини
Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Сергій.
Що не можна робити в цей день
- Не можна цього дня витрачати багато грошей.
- Заборонено лаятися, сперечатися, сваритися.
- Не дозволяйте собі лінуватися.
Народні прикмети і традиції на 1 липня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: немає роси вранці — чекайте на дощовий день;
- дуже спекотно навіть вранці — буде ясний день;
- багато опадів — на сніжну зиму;
- вранішній туман — до спекотної погоди після полудня;
- латаття пізно вранці прокинулося і ледь піднімається над водою — після обіду піде дощ.
1 липня в народі вважався днем Ярила — бога Сонця. Зображали його зазвичай із колосками, і уособлював він відродження після зими. В давнину цього дня влаштовували ярмарку та «ярилові» ігрища. Свято супроводжувалося танцями та співами. Вірили, якщо 1 липня вмитися росою з сінокоса, можна стати здоровішими і гарнішими.