100 абонентів, які заборгували за тепло та воду у Прилуках, відключили від водовідведення: як не потрапити в цей перелік

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Микола Ягодка. Суспільне Чернігів

На першому етапі він спускає до каналізаційної труби штангу з камерою, аби виявити вихід зі стояка потрібної квартири.

"Зараз будемо підключати телевізор. Камеру. Ось. Камеру, як увімкнули, і видно. Ось видно, я, як опустив штангу, видно вхід у квартиру. Оце чорненьке", — показує слюсар.

Камеру на штанзі чоловік спускає кілька разів та періодично протирає її гліцерином, аби не збирався конденсат. До штанги прикріплює готову заглушку.

"Опускаємо у каналізаційну трубу на який треба поверх. Дійшли до того місця. Оцей язичок зафіксували. Доходить воно до отвору з квартири. Тросік смикаємо. Воно фіксується. І все. Витягаємо цю штангу, камеру і все – клієнт перекритий".

На одне таке відключення бригада слюсарів витрачає до пів години.

"Як люди з боргами розрахувались, нам сказали — ми їдемо і витягуємо", — пояснює Микола Ягодка.

Багатоповерхівка у Прилуках, де відключили абонентів від водовідведення. Суспільне Чернігів

У багатоповерхівках відключають квартири з боргом від 20 тисяч

Як розповіла начальниця відділу збуту комунального підприємства Наталія Когут, відключають квартири, власники яких мають борги за тепло та воду.

"Опалення ми не можемо відключати, бо від стояків йдуть мережі опалення до інших абонентів. Так що відключаємо водопостачання і водовідведення. У багатоповерхівках більше відключаємо водовідведення".

Наталія Когут. Суспільне Чернігів

Цього разу працювали у багатоповерхівці за адресою Гвардійська, 72 у мікрорайоні 273-й квартал.

"Вже ми все пропрацювали. Навіть оці абоненти, кого ми відключаємо, вони вже не один раз були подані до суду. Але в зв’язку з тим, що в них або банк забрав квартиру, або вони ніде не працюють офіційно – немає в них доходу, то нам виконавча служба відмовляє у відкритті виконавчого провадження", — пояснює ситуацію Наталія Когут.

У багатоповерхівках відключають квартири з боргом від 20 тисяч гривень. На п’ятому поверсі цього будинку таких квартир три. При появі комунальників дві власниці погоджуються оформити договір на реструктуризацію боргу. Обидві у коментарі Суспільному відмовили.

"Тут бабуся. Вона в такому стані, що ледь ходить і за нею доглядає соціальна працівниця. Зараз беремо її номер телефону, щоб вона прийшла і замість бабусі склала договір, тому що її син на війні", — говорить слюсар КП "Прилукитепловодопостачання" Юрій Леута.

Юрій Леута. Суспільне Чернігів

За підключення — 2,5 тисячі, але можна оформити реструктуризацію боргу

Як пояснила Наталія Когут, договір на реструктуризацію боргу можна оформити до того, як відключать воду. Відновити послугу можна лише після сплати всього боргу та ще 2,5 тисячі гривень за підключення.

"Багато зараз договорів укладається. Люди проплачують, беруть субсидію. Укладення договору на реструктуризацію дає можливість оформити субсидію на житлово-комунальні послуги", — каже Наталія Когут.

Галина Ільченко. Суспільне Чернігів

Галина Ільченко, мешканка багатоповерхівки, коментує відключення сусідніх квартир так:

"Правильно. Хай відключають. Так і треба, щоб знали, що треба платити. Зарплати отримують, всі працюють і не платять. Як казали мені одна: «Ну і що, спишуть». Я кажу: «Не зрозуміла, за рахунок чого тобі спишуть?». А я за останні гроші плачу, тому що я не люблю бути винною".

Читати ще

Читати ще

У Прилуках здорожчали водопостачання і водовідведення, ще одне зростання цих тарифів запланували на січень

Новости Украины