Важливо забезпечити дітям дієту, багату вітамінами. До прикладу, вітамін А — це група жиророзчинних незамінних вітамінів, доступних у раціоні людини у двох формах: попередньо утворений вітамін А (ретиноїди) і провітамін А (каротиноїди). Ретиноїди містяться в продуктах тваринного походження, а каротиноїди – в рослинних. Вітамін D є важливим для розвитку дітей, оскільки він допомагає засвоювати кальцій та фосфор, що необхідні для здоров’я кісток і зубів. Він також підтримує нормальну роботу імунної системи. Вітамін B-комплекс підтримує нормальний ріст і розвиток, сприяє виробленню енергії, а також допомагає в розвитку нервової системи. Вітамін C підтримує здоров’я імунної системи, сприяє загоєнню ран та покращує всмоктування заліза. Вітамін K необхідний для здоров’я кісток та нормального згортання крові. Далі ми розповімо, які продукти будуть корисні вашим дітям та допоможуть при правильному розвитку.
Яйця
Яйце містить майже 6,5 грамів білка і має майже всі незамінні амінокислоти. Це робить яйця джерелом повноцінного білка, необхідного для росту скелета дітей. Крім того, у ньому присутні кілька інших поживних речовин, таких як витамин д3 для детей, фосфор, омега-3 жирні кислоти, селен і йод, які допомагають у загальному зростанні та розвитку дітей. Ви можете приготувати різноманітні смачні страви та закуски з високим вмістом білка для дітей, використовуючи яйця різними способами, щоб збільшити їх добову потребу в білку. Це може бути як омлет, так і зварена яйця, або ж використати цей продукт у десерті чи для запіканки.
Багаті мінералами фрукти
Відповідно до щотижневого звіту CDC про захворюваність і смертність за 2023 рік, майже одна третина (32%) дітей віком від одного до п’яти років не їли фрукти щодня в тому році. Як правило, фрукти не часто асоціюються з мінералами, але деякі фрукти містять достатню кількість кальцію та інших мінералів, необхідних для здорового росту кісток. Прикладами фруктів із вмістом кальцію є апельсин, абрикос, ківі та ананас. Тому включайте в раціон своїх дітей широкий вибір фруктів, щоб досягти оптимального росту.
Добре спланована, збалансована дієта, регулярні фізичні вправи та достатній сон мають вирішальне значення для росту та загального здоров’я вашої дитини. Крім того, ці звички допомагають утримуватися від таких хронічних захворювань, як дитяче ожиріння. Однак, якщо ви не бачите жодних результатів, варто звернутися до лікаря, щоб виправити цю ситуацію.
Молоко
Білок, вітаміни, такі як вітамін D, і мінерали, такі як калій, кальцій, фосфор і магній, у незбираному молоці підтримують розвиток кісток. Цільне молоко містить більше поживних речовин, ніж знежирене молоко. Таким чином, дітям слід давати незбиране молоко або продукти з незбираного молока, якщо їм не рекомендовано інше через проблеми з вагою, такі як дитяче ожиріння.
Соєві боби
Подумайте про включення в раціон дитини продуктів із сої. Кілька прикладів соєвих продуктів: соєве борошно, шматочки сої, тофу та соєве молоко. Соєві боби мають високий вміст білка, який вважається еквівалентним білку тваринного походження. Соєві продукти, такі як тофу та соєве молоко, також містять багато кальцію. Це чудове джерело білка для веганів. Регулярне споживання сої може допомогти покращити здоров’я кісток в організму, який росте.
Червоне м’ясо
Червоне м’ясо багате білком і кількома мікроелементами, включаючи залізо, необхідне для запобігання анемії. Анемія, у свою чергу, може викликати слабкість і може вплинути на ріст дитини. Однак червоне м’ясо також багате насиченим жиром, тому його споживання краще обмежити до помірного рівня. Зріжте весь видимий жир перед приготуванням, щоб ще більше знизити загальний вміст жиру в червоному м’ясі.
Насіння
Більшість насіння містить білок, а деякі з них навіть містять такі мінерали, як кальцій. Наприклад, насіння чіа містять кальцій. Вони також містять багато омега-3 жирних кислот і клітковини. Інше насіння, наприклад насіння кунжуту, можна смажити або використовувати в сирому вигляді в салатах.
Нежирне м’ясо
Риба та курка без шкіри — ідеальні варіанти нежирного м’яса, яке багате білком, але мало насиченого жиру. Інші варіанти нежирного м’яса, такі як індичка або кролятина також можна подавати дітям.
Бобові
Бобові, включаючи сочевицю, чорну квасолю, боби пінто, червону квасолю, багаті білком і мають низький вміст жиру. Більшість бобових містить достатню кількість кальцію та харчових волокон, необхідних для росту дитини. Ви можете спробувати додати бобові в їжу своїх дітей для білкової та насиченої поживними речовинами дієти.
Крупи
Зернові можуть не містити багато кальцію, але можуть бути джерелом магнію, мінералу, який відіграє важливу роль у зміцненні здоров’я кісток. Включіть різноманітні зерна в раціон вашої дитини. Використовуйте цільне зерно з лушпинням, яке є хорошим джерелом клітковини. Хорошим джерелом кальцію та магнію є овес, ячмінь і псевдозернові культури, такі як гречка та кіноа.
Листові овочі
Листові овочі є хорошим джерелом кальцію для дітей, які не вживають молоко через непереносимість лактози або вибір дієти. Листові овочі також є хорошим джерелом вітаміну К, який необхідний для здоров’я кісток. Деякі з багатих кальцієм листових овочів, які можна додати до щоденного раціону ваших дітей, це зелень ріпи, бок-чой, листова капуста, амарант, зелень і крес-салат.
Горіхи
Горіхи містять суміш білка та кальцію. Крім того, вони забезпечують велику кількість омега-3 жирних кислот, які можуть покращити здоров’я кісток і суглобів. Ви можете розглянути питання про додавання асортименту горіхів до раціону дитини. Кілька прикладів горіхів, які містять потрібну кількість білка, це мигдаль, фісташки та волоські горіхи.
Те, що їсть ваша дитина відіграє важливу роль у здоров’ї та розвитку дітей, але не менш значущими цілісний підхід до формування здорового способу життя. Регулярна фізична активність, правильна постава та якісний сон – це основні складові, які допомагають дитині гармонійно рости та розвиватися.
Отже, як підсумок, генетика, безумовно, відіграє значний вплив на зріст, е збалансоване харчування, насичене необхідними поживними речовинами, дає можливість максимально реалізувати природний потенціал росту дитини. Продукти, багаті на білок, кальцій, вітамін D, магній, фосфор і вітамін C, такі як молоко, яйця, зелень, фрукти та пісне м’ясо, сприяють зміцненню кісток та підтримують імунітет.