Сьогодні, 17 квітня, в Україні святкують День пожежної охорони.
17 квітня 2023 року — понеділок. 418-й день війни в Україні.
Свята
17 квітня в Україні святкують День пожежної охорони. Професійне свято було засноване 1995 року, однак спочатку воно випадало на 29 січня. 2013 року дату святкування змінили. Праця пожежника — важка і дуже відповідальна, він виконує свою роботу вдень та вночі. Головна мета цього свята — подякувати пожежникам за їхній героїзм та самовідданість.
Також 17 квітня — День кажана. Подія була започаткована Міжнародною організацією охорони рукокрилих. Кажанами називають комахоїдних тварин, які ведуть нічний спосіб життя і мають великі крила. Живуть вони 10-15 років, полюбляють висіти догори ногами та зимувати у печерах. Вони також добре бігають та використовують ультразвукові сигнали.
А ще 17 квітня святкують Міжнародний день кави. Дату святкування обрали не випадково. Саме цього дня 1938 року італієць Ачиль Гаджіа отримав патент на кавоварки. Каву людство почало пити ще у X столітті. А перша кав’ярня відкрила свої двері 1554 року в Стамбулі, де виключно дегустували напій, привезений із Сирії. В Україні кава з’явилася 1672 року завдяки туркам, які у Кам’янці-Подільському відкрили першу кав’ярню на території нашої держави.
17 квітня — Всесвітній день боротьби з гемофілією. Подія була започаткована Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно із Всесвітньою федерацією гемофілії. Гемофілія — невиліковне спадкове захворювання, яке полягає у порушенні згортання крові. Головна причина — у заміні одного гена в Х хромосомі. Для підтримання здоров’я пацієнтам вводять донорську кров. Вони повинні постійно перебувати під особливим лікарським наглядом.
17 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Йосипа. Він народився в Палестині в благочестивій сім’ї. Цікавився духовним життям з самого раннього дитинства, був смиренним та лагідним. Вступив до монастиря у віці 17 років, там спав на каміннях та носив лише старий одяг. За свої подвиги став пресвітером.
Коли почалися гоніння за християнами, Йосип почав ходили по містах та підтримувати вірян, борячись з єрессю. За це відправили його на острів Крит, де його втятував святитель Микола. Потім повернувся до Константинополя і заснував там монастир. Бог наділив Йосипа даром чудотворення.
Іменини
Георгій, Йосип, Яків, Адріан, Юрій, Федір, Микита, Марія.
Що не можна робити в цей день
- Не можна прати, прибирати чи займатися ремонтом.
- Не ображайтесь, не пліткуйте і не лихословте.
- Не варто працювати в саду та займатися рукоділлям.
Народні прикмети і традиції на 17 квітня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: вдарив мороз — чекайте на багатий урожай пшениці;
- якщо піднявся вітер, то літо буде прохолодним;
- повільні і темні хмари до проливних дощів;
- на вільсі багато сережок висить — буде багатий урожай вівса.
Здавна вірили, що сон, який приснився в ніч проти 17 квітня, точно збудеться протягом 12 днів. Вірили, що цього дня починає співати журавель і прокидається цвіркун. Тому люди часто виходили з дому, щоб побачити в небі лелек. Вони вважалися захисниками доброго від злих сил. А ще говорили, що після їхнього прильоту вже встановлюється по-справжньому літня погода.
Погода у Житомирі