19 гектарів та збережене обладнання: який вигляд має хлібокомбінат на Буковині перед приватизацією

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Неполоковецький хлібокомбінат. Суспільне Чернівці/Марія Мороз

За словами начальниці управління регіонального відділення фонду держмайна Ірини ​​Комаровської, хлібокомбінат, який побудований 30 років тому, має застаріле обладнання. Водночас частина обладнання у робочому стані, наприклад, механізми елеватора та млина працюють.

Неполоковецький хлібокомбінат. Суспільне Чернівці

"Є висипка зерна з загрузкою на елеватор. Так можна перегружати у залізнодорожні вагони", — розповідає начальник охорони заводу Степан.

На території підприємства розташовані понад сто приміщень: корпуси управління, депо, електроцехи, складські приміщення та інші. Частина — збережені.

Неполоковецький хлібокомбінат. Суспільне Чернівці/Марія Мороз

Три роки не могли виставити на приватизацію

Рішення про приватизацію Єдиного майнового комплексу держпідприємства "Неполоковецький Комбінат хлібопродуктів" ухвалили ще до повномасштабної війни. Це було у липні 2021 року через банкрутство підприємства. Це пов'язано з тим, що підприємство збанкрутувало, мало щонайменше пів мільйона гривень боргу та фігурувало у судових провадженнях.

Неполоковецький хлібокомбінат. Суспільне Чернівці

Втім, за інформацією управління регіонального відділення фонду Держмайна, виставити підприємство на аукціон декілька років не могли через дві причини:

  • податкова застава та арешт нерухомого майна комбінату;
  • екскерівник, якого призначали, вказував вартість активів у понад 250 мільйон гривень, тому під малу приватизацію цей обʼєкт не підпав.

Неполоковецький хлібокомбінат. Суспільне Чернівці

Умови для майбутнього власника

Новий власник хлібокомбінату повинен буде сплатити борги перед бюджетом та зарплату працівникам. Станом на 31 березня заборгованість становить 26 мільйонів, але щомісяця сума зростає. Також новий власник зобовʼязується не звільняти працівників впродовж пів року.

Неполоковецький хлібокомбінат. Суспільне Чернівці/Марія Мороз

Як у громаді реагують на приватизацію хлібокомбінату

Жителі громади були проти приватизації, бо переймались, що втратять роботу. Голова Неполоковецької громади Григорій Храпко у коментарі Суспільному сказав, що підприємство боргує за оренду землі приблизно три мільйони гривень.

"Дуже хотілося б щоб це запрацювало, щоб тут був рух, щоб люди мали робочі місця, щоб було життя на території цього млина. Саме основне цього б хотілося, розумієте якщо є робота ви самі розумієте є життя для людей є життя для громади є життя для усього. І ми можемо співпрацювати селищна рада і цей виробничий підрозділ," — каже Григорій Храпко.

Водночас менеджерка антикорупційної організації Transparency International Ukraine Христина Зелінська у коментарі Суспільного розповідала, що новий власник комбінату зможе вкладати гроші у розвиток підприємства — створювати нові робочі місця та платити в бюджет податки.

На підприємстві двічі проводили інвентаризацію, розповідала Суспільному заступниця начальника регіонального відділення фонду держмайна Ірина Комаровська. Стартова ціна — понад 200 мільйонів гривень. Аукціон відбудеться 24 червня.

Читати ще

Читати ще Неполоковецький хлібокомбінат на Буковині планують продати на аукціоні: яка вартість та умови

Читати ще Яке майно планують продати у 2024 році в Чернівецькій області: перелік

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Новости Украины