Збір матеріалів для фільму та монтаж тривали майже 1,5 року.
У Києві відбувся закритий допремʼєрний показ стрічки «Довга доба» / фото УНІАН, Таня Поляковська
У Києві відбувся закритий допрем’єрний показ документальної стрічки про війну режисера Алана Бадоєва та «1+1 Україна» «Довга доба», яка була зібрана з майже 200 годин відеоматеріалів.
Як передає кореспондент УНІАН, участь у презентації взяли, зокрема військові, представники дипломатичного корпусу, правоохоронних органів та урядовці.
Окрім самого Бадоєва присутні були, зокрема співак Макс Барських, який є автором комерційного саундтреку до фільму, виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, а також командувач Національної гвардії України Олександр Півненко.
Відео дня
Фільм розроблявся 1,5 року та був зібраний з майже 200 годин відеоматеріалів з телефонів українців з різних міст країни. До роботи над стрічкою таким чином долучилися понад 12 тис. українців.
У коментарі УНІАН Бадоєв зауважив, що спершу хронометрах фільму був 10 годин, а згодом його зменшили до двох.
«Ми робили монтаж і збір всього фільму майже 1,5 року. Це було дуже важко: ти ж обираєш не з того, яку долю показати глядачу, а які ні. А щоб вся історія цього фільму давала якусь одну загальну думку про те, що ми хочемо сказати», – пояснив він.
Режисер додав, що він хотів, аби всі герої фільму могли поділитися зі світом тим, як можна бути сильними, коли втрачаєш усе. Бадоєв наголосив, що увесь фільм зроблений з матеріалів з телефонів українців.
«Нам коробками приходили телефони з окупованих місць, з Бучі. Звідки, ми навіть не знали, чи жива ця людина, чи ні. І потім вже по файлах розуміли, що людина жива, шукали цю людину», – сказав він.
Режисер додав, що частина людей самі надіслали свої відео для стрічки. У фільмі також використані відеозаписи і від військових, просто з фронту.
Показ стрічки відбувся за підтримки Офісу президента України та Державного агентства України з питань кіно спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні.
Перед початком показу було зауважено, що він відбувається у символічну дату – 21 листопада, День Гідності та Свободи. Передбачається, що згодом стрічку буде продемонстровано і для широкої аудиторії. Йдеться про телевізійний показ на «1+1 Україна».
Крім того, було подано заявки на участь цього фільму у декількох фестивалях в різних країнах.
Документальна стрічка «Довга доба»: допремʼєрний показ
Україна сьогодні відстоює головні демократичні цінності вільного світу, а українці стали прикладом сміливості та незламності. Саме тому за підтримки Офісу Президента України та Державного агентства України з питань кіно спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні відбувся допрем’єрний показ фільму «Довга Доба».
Цей фільм створений Аланом Бадоєвим та каналом «1+1 Україна». Він розроблявся 1,5 року та був зібраний майже з 200 годин відеоматеріалів. А до роботи над цією стрічкою долучилися понад 12 тисяч українців, що перетворює її на документ війни, який творили самі українці.
Показ стрічки відбувся у символічну дату – 21 листопада, День Гідності та Свободи, пам’ятний день на честь початку двох українських революцій. Саме цього дня українці раз і назавжди вибрали для себе шлях свободи та незалежності – на головній площі країни спалахнули акції протесту. Ця дата символізує утвердження демократії, вшановує патріотизм й мужність громадян, які стали на захист цінностей держави.
Фільм було презентовано на закритому показі. На ньому були присутні перші особи держави та міжнародна преса.