За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
200 тіл ексгумовані та перепоховані у Чернігові з цвинтаря у парку Ялівщина. Про це на ранковій нараді у міськраді сказав начальник КП “Спецкомбінат комунально-побутового обслуговування” Володимир Куліш. Йдеться про поховання, які робили від початку блокади Чернігова російськими військами й до моменту, коли відновили роботу кладовища "Яцево".
За словами Володимира Куліша, за цей період у Ялівщині поховали 1 188 людей. За сприятливих погодних умов там почнуть роботи з благоустрою.
Поховання у парку Ялівщина. ФОТО: Суспільне Чернігів
Виконувач обов'язків Чернігівського міського голови Олександр Ломако повідомив, що інші родичі загиблих не планують перепоховувати своїх рідних.
“У нас немає іншого шляху, як привести все максимально до ладу і зробити там ідеальну територію, тому що там захисники з одного боку, а з іншого — цивільні наші, які загинули під час військових дій. Ми розглянемо питання створення меморіального комплексу на цьому місці. Ми спілкуємося зараз із військовими з ОК “Північ”, із капеланами і деякими родичами загиблих“.
Нагадаємо, під час військових дій у період з березня по квітень на Чернігівщині загиблих чернігівських військових і цивільних ховали на закритому кладовищі у парку Ялівщина. У період активних бойових дій кладовище “Яцево” постійно обстрілювали росіяни — їхні крайні окопи були в лісі на околицях кладовища.
Могили у парку Ялівщина. ФОТО: Суспільне Чернігів
Загиблих цивільних та військових ховали у траншеях, їх виривав екскаватор, в них складали загиблих людей в дерев'яних трунах в рядок, з відстанню між трунами у 70 сантиметрів. Біля кожної труни ставили табличку з іменем загиблого. Про це розповів Володимир Куліш. За його словами, у ті дні ховали по 100-120 загиблих одночасно.
Труни із загиблими під час блокади Чернігова. ФОТО: Владислав Атрошенко
Поховання на кладовищі "Яцево" відновили 10 травня 2022 року, коли провели розмінування території.