21 травня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

Сьогодні, 21 травня, День пам’яті жертв політичних репресій. 

Свята і події

21 травня в Україні і світі святкують Міжнародний день чаю. Офіційно свято було затверджене ініціативою ООН 21 грудня 2019 року. Цього дня обов’язково насолодіться смачним чаєм. Сьогодні існує чимало видів цього напою. Тому кожна людина може підібрати такий, який їй найбільше до душі.

Також 21 травня День пам’яті жертв політичних репресій. Припадає щороку на третю неділю травня. На території Радянського Союзу у 1937 роки був розгорнутий «великий терор» за ініціативи Сталіна і всієї керівної верхівки влади. На території сучасної України в той період були винищені представники інтелігенції, відбувалося поширення антинаціоналістичних ідей. Пам’ятну дату створив президент України Віктор Ющенко в травні 2007 року.

А ще 21 травня Всесвітній день медитації. Хоча свято і неофіційне, проте досить актуальне сьогодні, коли поширений швидкий темп життя. Медитація з’явилася дуже давно. Ще 1500 року до нашої ери народ Індії записав інформацію про цю цікаву практику. В той час і зараз медитація вважається невід’ємною частиною східних релігій.

21 травня святкують Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку. Започаткувала свято Організація Об’єднаних Націй 2002 року. Головна мета цього свята полягає в тому, щоб підвищити обізнаність суспільства про необхідність і важливість культурного різноманіття.

Також 21 травня День пам’яті тих, хто помер від СНІДу. Подія була започаткована Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Головна мета її — нагадати про серйозність цього захворювання, залучити суспільство до вчасної терапії ВІЛ-інфекції, наголосити на важливість приділення уваги профілактичним заходам вірусу імунодефіциту людини.

А ще 21 травня святкують Міжнародний день космосу. Ідея створення свята належить американському космонавту Енді Томасу, а його унікальність полягає в тому, що воно було створене не на землі, а в космічному просторі.

21 травня в церковному календарі – день пам’яті Іоанна Богослова. Це свято у церковному календарі вважається одним з найбільш загадкових. Вшановує Церква Іоанна Богослова за всі ті божественні одкровення, які приніс він людству.

Саме 21 травня Іоанн зібрав навколо себе своїх учнів, забрався у могилу, наказав засипати її землею. Було йому тоді сто років. Через кілька днів учні розкопали могилу, але там нікого не було. Згідно з хроніками, Іоанн Богослов жив наприкінці I століття.

Іменини

 Арсен, Іван.

Що не можна робити в цей день

  • Не сваріться і не лихословте.
  • Не варто цього дня нарікати на свою долю.
  • Не брешіть.
  • Не давайте в борг, тому що гроші до вас не повернуться.

Народні прикмети і традиції на 21 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: йде дощ, буде хороший урожай грибів;
  • хмари збилися в одну купу — чекайте на негоду;
  • черемха рясно квітне — буде мокре літо;
  • місяць вкривається серпанком — скоро погіршиться погода;
  • ввечері побачили веселку — до погожого наступного дня;
  • увечері небо червоне, значить погода буде гарна.

Віряни вірять, якщо цього дня помолитися Іоанну Богослову, то можна врятуватися від отруєння. А все тому, що коли його хотів отруїти римський імператор, то отрута не подіяла і він залишився неушкодженим. А селяни раніше готували пироги з пшеничного борошна, а потім виходили на вулицю і роздавали сусідам або просто перехожим.

 

Джерело

Новости Украины