22 операції, 13 місяців шпиталів і 2 група інвалідності: історія військового Вадима Кияна з Енергодару

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Фото: Суспільне Вінниця

Захищати Україну ціною здоров’я та життя, ціною хвилювань рідних, які чекають з фронту чи з полону, наближати перемогу у будь-який спосіб, боротися, рятувати, не здаватися, воювати та відвойовувати. Такий вибір українців, які стали на захист держави з 2014. Вони — герої: повертаються на фронт після важких поранень та полону, щодня під обстрілами рятують побратимів та звільняють кожен клаптик рідної землі. І роблять все це з Україною в серці. У марафоні, присвяченому Дню Незалежності, Суспільне підготувало історії про живих та загиблих захисників.

22 операції, 13 місяців шпиталів і 2 група інвалідності– саме таку ціну за незалежність України заплатив командир взводу 53 бригади Вадим Киян з Енергодару. Попри це, навіть після списання військово-лікарською комісією зі служби, він знову рветься боронити Батьківщину.

Командир нині об’їздив 12 військових частин і шукає, хто погодиться взяти його на службу. Каже, що поки не звільнить рідне місто, не заспокоїться.

Те, що вижив, Вадим Киян називає дивом. 7 березня 2022 року під час боїв у Волновасі біля нього розірвались дві 120 міни.

"Як все сталося… Ми з побратимом спалили танк Т-64. Вдарили по ньому з РПГ. Потім міна прилетіла, одна, друга", – згадує Вадим Киян.

Отямився у реанімації Дніпра, де провів 3 тижні. Потім його евакуювали на Вінниччину. Загалом на лікарняному ліжку провів 13 місяців, каже оборонець. Йому провели 22 операції.

"В серпні того року був лисий, як Котовський. Волосся повилазило від наркозів. Добре, що серце витримало…", – каже Вадим Киян.

Фото: Суспільне Вінниця

Як розповідає лікар-хірург Ілля, Вадим Киян – особливий пацієнт. Коли в березні 2022 року його евакуювали на Вінниччину, мало хто вірив, що його "витягнуть". Адже був одним із найважчих пацієнтів у медичному закладі .

"Поранення органів черевної порожнини, пошкодження кишківника, печінки. Дефект м’яких тканин", – говорить лікар-хірург Ілля.

Із лікарні Вадима виписали у червні, а в серпні у нього народилася онука Аліса. Народжувати на Вінниччину покликав лікар, який рятував батька, каже донька оборонця Діана.

"За пів року – перша радість. Зараз кажуть дівчатка народжуються більше, значить скоро мир", – переконаний Вадим Киян.

Фото: Суспільне Вінниця

Його батько – українець, мати – росіянка, залишилась в окупованому Енергодарі. Він там оголошений у федеральний розшук.

Попри те, що ВЛК визнала непридатним до служби та 2 групу інвалідності, Вадим Киян вирішив, що має повернутись боронити Батьківщину. Каже, що робить усе можливе, аби статус “не придатний”, змінили на “обмежено придатний”.

“Взяв відношення з військової частини, що такий потрібен, і все. Зараз направлю лист в Дніпро, що обмежено придатний. Я об’їхав 12 частин. Скрізь люди потрібні. А що робити? Треба користь приносити державі. Багато хто відмовляється. Бажання є".

Новости Украины