За інформацією: Суспільне Чернівці.
Міський тролейбус. Суспільне Чернівці/Ольга Галіцина
Щодня у комунальному транспорті Чернівців пасажири здійснюють понад 68 тисяч поїздок. Водночас за місяць кількість поїздок з різними транспортними картками становить понад 900 тисяч.
Про це у коментарі Суспільному повідомили у пресслужбі оператора безготівкового проїзду у Чернівцях, підприємства IQ Ticket.
Водночас є по одному пасажиру, які за місяць мали понад сотню поїздок. Зокрема:
- майже 150 поїздок із загальною транспортною карткою;
- понад 110 поїздок з карткою "учнівська";
- понад 240 поїздок з пільговою карткою.
За інформацією оператора, в середньому один пасажир з пільговою карткою їздить у комунальному транспорті 22 рази на місяць.
Читати ще
Читати ще У Чернівцях запрацював додаток з віртуальними картками для проїзду у комунальному транспорті
На яких маршрутах діють транспортні картки
На усіх тролейбусних маршрутах, а також комунальних автобусних маршрутах №1, 6, 8, 9, 23 та 15 пільговики з транспортною карткою можуть їздити безплатно.
Які є транспортні картки
Є чотири види транспортних карток:
- "учнівська" – списки на їх виготовлення для учнів подає адміністрація школи;
- "пільгова" – отримують пасажири, які мають право на безплатний проїзд у громадському транспорті;
- "студентська" – вартує 200 грн, з яких 150 – виділені на поїздки;
- "загальна" – вартує 200 грн, з яких 150 – виділені на поїздки;
Також пасажири можуть купити денний квиток, який дає право на необмежену кількість поїздок впродовж дня. Квиток вартує 50 гривень і діє на усіх комунальних маршрутах та тролейбусах до 23:00. Купити квиток можна у водія.
Що, як немає транспортної чи банківської карток
Пасажири можуть купити разовий квиток, який діє впродовж 60 хвилин після оплати. Зробити це можна за готівку в терміналах самообслуговування EasyPay та City 24. На квитку є дата й час оплати – так контролер зможе підтвердити, що квиток дійсний.
Термінали зазвичай розташовані біля зупинок громадського транспорту або в торгових точках, де продають транспортні картки.
Де купити транспортну картку
Транспортні картки "загальна" та "студентська" можна купити у водія. Їх також продають у торгових точках, серед яких магазини “Нива”, “Тайстра”, “Класік”, пекарня “NikoNovа”, кав’ярні “Adena” та “Bacara”, а також газетні кіоски “Молодий буковинець”. Такі точки продажу мають наліпки транспортних карток.
Як поповнити транспортну картку
Під час купівлі на балансі транспортної картки є 170 гривень. Коли гроші закінчуються, картку можна поповнити через додаток "Приват24", термінали та каси. Також через термінали EasyPay, City24 та Moneycom.
Також поповнити картку можна через мобільний додаток IQ Ticket. У ньому можна безплатно отримати віртуальну транспортну картку, сплачувати за проїзд, відсліковувати рух транспорту та історію поїздок.
Хто може отримати пільгову картку
У Чернівецькій громаді пільгову картку можуть отримати усі пасажири, які мають право на пільговий проїзд. Їхній перелік розміщений на сайті ЧТУ, передусім це:
- учасники бойових дій, ветерани війни та учасники Революції Гідності;
- члени сімей загиблих або зниклих безвісти військових;
- люди з інвалідністю;
- багатодітні сім'ї;
- люди, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І та ІІ категорії);
- пенсіонери за віком;
- діти-сироти або діти позбавлені батьківського піклування;
Як отримати пільгову картку у Чернівцях
Пільговики Чернівецької громади мають звернутися до ЦНАПу на вулиці Героїв Майдану, 7. Із собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та пільгове або пенсійне посвідчення.
На пільговій картці є фото та персональні дані людини, яка має пільгу на проїзд, тому інша людина не може скористатися карткою.
Як людям з інших громад отримати транспортну картку
Отримати транспортну картку можуть пільговики з інших громад, які працюють у Чернівцях. Для цього людина має подати до тролейбусного управління довідку з місця роботи та заяву на отримання транспортної картки, розповів раніше у коментарі Суспільному начальник ЧТУ Петро Лисак.
Окрім цього, громади можуть укласти угоду з тролейбусним управлінням, щоб їхні пільговики могли їздити в комунальному транспорті Чернівців безплатно.
Для цього вони мають погодити на сесії, скільки грошей можуть виділити на відшкодування проїзду пільговиків. Потім громада має отримати форму реєстрації й зареєструвати пільговиків. Списки пільговиків автоматично потрапляють до ЧТУ — згідно з ними друкують та видають громаді транспортні картки.
Водночас кожна громада може самостійно визначати категорії пільговиків, яким виготовлятиме транспортні картки. Наприклад, у Кіцманській громаді проїзд відшкодовують лише пенсіонерам за віком, розповіла раніше Суспільному секретарка виконкому Ярослава Раковіца. Також умовою є відсутність боргів за компослуги й сплату податків.
Читати ще
Читати ще Перелік громад, жителі яких можуть їздити у громадському транспорті Чернівців безплатно
Читати ще Оплата без готівки та пільговий проїзд: все, що потрібно знати про електронний квиток у Чернівцях
Читати ще Чому в автобусах приватних перевізників Чернівців не встановили валідатори до 1 липня: пояснення
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]