Подружжя лікарів з Кропивницького Микола і Дар’я Думени працюють у Миколаївській районній лікарні. Фото: Суспільне Миколаїв
27 медиків з Кіровоградської області, дев’ять з яких – лікарі, зголосилися допомагати жителям деокупованих територій Миколаївської, Запорізької та Херсонської областей. Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту охорони здоров’я Олег Рибальченко. Серед причин браку медичних кадрів він назвав виїзд лікарів за кордон через війну, мобілізацію та масове виселення через підтоплення внаслідок підриву Каховської гідроелектростанції.
Координує надання допомоги жителям деокупованих територій науково-практичний центр Міністерства охорони здоров’я України, сказав Олег Рибальченко: "Розподіляє охочих між закладами. Все за бажанням самих лікарів. І ми дуже вдячні тим, хто відгукнувся на заклик колег із деокупованих територій, оскільки, дійсно, пацієнти там потребують додаткової медичної допомоги, враховуючи дефіцит лікарів".
Зі слів керівника департаменту, для медиків-добровольців місцеві створюють умови для роботи, забезпечують житлом і харчуванням: "Є додаткові мотиваційні виплати. В такому відрядженні медики можуть перебувати до місяця".
На деокупованих територіях зголосилися працювати дев’ятеро лікарів, решта – медичні сестри, сказав директор департаменту: "Можна їхати цілими командами. На два-три тижні або місяць, залежно від можливостей конкретного добровольця".
Олег Рибальченко сказав, що потребують лікарів різних спеціальностей, та є пріоритетні: "Анестезіологи, лікарі дуже вузьких рідкісних фахів, серед яких сімейні лікарі, які мають працювати в сільській місцевості, лікарі невідкладних станів й інші спеціальності".
За добровольцями зберігають зарплату за основним місцем роботи, сказав очільник департаменту: "Поїздку на деокуповані території оформлюють як відрядження, після якого медик повертається на своє робоче місце. Умови перебування у відрядження мало відрізняються від основного місця роботи – здебільшого це центральні районні лікарні або інші лікарні, просто з іншим колективом, але за своєю спеціальністю".
Кількість охочих допомагати на деокупованих територіях збільшу єсть щодня, сказав Олег Рибальченко: "Тиждень тому було 18 людей, на 24 липня – 27. Щотижня ми інформуємо Міністерство охорони здоров’я про те, що з’являються нові охочі, яких можна залучити".
Усі 27 медиків не працюють на деокупованих територія одночасно: "Тільки частина з них уже поїхали у відрядження. Неодночасно це відбувається. Це координує Міністерство охорони здоров’я, залежно від попиту".