Правоохоронці проводять обшук у квартирі підозрюваних. Київська міська прокуратура/Telegram
Київська міська прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно групи із 10 лікарів. Серед них, зокрема, 2 голови військово-лікарської комісії. Підозрювані підроблювали документи, щоб чоловіки призовного віку могли виїхати за кордон.
Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.
Зазначається, що правоохоронці викрили групу лікарі, серед них: двоє завідувачів неврологічних відділень столичних медзакладів, завідувач центру нейрохірургії, лікар-нейрохірург, лікар психіатр, лікар-невролог, лікар-рентгенолог, директор Центру первинної медико-санітарної допомоги, двоє голів ВЛК. Вони засвідчували наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань.
В подальшому на основі фальшивих діагнозів чоловіків визнавали тимчасово непридатними для військової служби. Таким чином ухилянти могли поїхати за межі нашої країни.
"До схеми були залучені особи, які підшуковували охочих стати тимчасово непридатними, так і ті, хто безпосередньо виготовляли пакет необхідних документів. Із замовниками заздалегідь обговорювали "діагнози" та фіктивно оформлювали перебування цих осіб на стаціонарному лікуванні", — йдеться у повідомленні.
У прокуратурі встановили, що вартість виготовлення фальсифікованих довідок становила 3 тис. доларів США з людини. Медиків викрили під час підготовки пакету документів для трьох чоловіків призовного віку та одержання від них грошей. Один із замовників, який працював під контролем правоохоронців, на підставі отриманих документів перетнув український кордон.
За ч.2, 3 ст.332Сприяння в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, ч.3 ст.358Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів Кримінального кодексу України підозрюваним загрожує до 9 років ув'язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.
Що відомо про схеми переправлення ухилянтів через кордон
Київський психіатр оформлював фіктивне лікування "пацієнтів" у стаціонарі. Також за його довідками ухилянти проходили необхідну діагностику та реабілітацію. У подальшому усі дані направлялись для надання висновку МСЕК та отримання групи інвалідності. Вартість послуги становила 6 тис. доларів США з особи.
У Броварському районі правоохоронці викрили керівника благодійного фонду, якого підозрюють у переправлянні за кордон чоловіків призовного віку. За свої послуги він просив 7,5 тисяч доларів США.
СБУ викрила киянина, який незаконно переправляв чоловіків призовного віку через державний кордон. Ухилянти виїжджали з України під виглядом волонтерів.
У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Чоловіки виїжджали за кордон як водії за волонтерською допомогою.
Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних закордон за 12 тисяч доларів. А троє чоловіків організували схему виїзду за кордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.
Печерська окружна прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно двох керівників благодійних організацій та їхнього спільника. Їх звинувачують у незаконному переміщенні через кордон України чоловіків призовного віку.
Читати ще
Читати ще 6000 доларів за «інвалідність»: на Київщині викрили незаконну схему виїзду ухилянтів за кордон
Топ дня
У Києві СБУ проводить безпекові заходи 1 травня, 08:33
Додаткові наряди поліції та муніципальної охорони: безпека у Києві на Великдень 1 травня, 08:23
У Києві організували Фестиваль української писанки 30 квітня, 18:32
У Києві відкрився перший центр рекрутингу до української армії 30 квітня, 15:58
Суд постановив зняти з митрополита Павла електронний браслет Ексклюзивно 30 квітня, 14:50
Вибір редакції
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками
Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ
«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери
У Києві хочуть знести садибу Зеленських
У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів