30 квітня: все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити

30 квітня в Україні святкують День прикордонника. 

Свята

30 квітня в Україні і світі святкують Міжнародний день свічкаря. Головна мета цієї події полягає у приверненні уваги до важкої і важливої роботи свічкарів. Навіть зараз в Мережі існує багато популярних груп, де такі люди активно спілкуються. Започаткували свято 2017 року, а дату обрали на честь дня святого Зосими, який вважався покровителем бджіл. Саме в цей період починають виносити на пасіки вулики, готуватися до збирання меду.

Також 30 квітня День зачіски (або День вдячності перукарям). Можна назвати професійним святом, коли вшановують роботу перукарів і перукарок, які створюють справжні шедеври. Свято неофіційне і найбільш популярне в США.

А ще 30 квітня в Україні святкують День прикордонника. Головна мета святкування — віддати шану військовослужбовцям, які охороняють межі нашої держави, віддячити тим, хто дістав поранення чи загинув, виконуючи свої обов’язки. Спочатку свято святкували 4 листопада (згідно з Указом президента від 1992 року), але 2003 року перенесли святкування на 23 травня, а 2018 року на 30 квітня. Нову дату запровадили не випадково. Саме цього дня 1918 року армія УНР під час більшовицького режиму в Росії встановила на кордоні державні символи та проголосила незалежність України.

30 квітня Міжнародний день джазу. Джаз — це унікальний музичний стиль, який виник в США в часи рабовласництва і заснований на імпровізації. Його коріння сягає культурних і музичних традицій африканського континенту, але також на його формування вплинула і європейська музика. Батьківщиною джазу вважається Новий Орлеан на півдні США. Мешканці міста в більшості були католиками і франкомовними, мали цікаву і хорошу їжу, відрізнялися ліберальними поглядами. Але культурне життя міста наповнювали не лише євпропейські традиції. Від 1700 року тут постійно збільшувалася кількість чорношкірих рабів. По неділях вони збиралися разом і танцювали під барабанну музику.

30 квітня в церковному календарі – день пам’яті святого Зосима. З самого дитинства він цікавився духовним життям, прагнув пізнати істиний шлях християнства. В юному віці познайомився з ченцем Германом, який жив на Соловецькому острові. Разом святі побудували там келію 1436 року. І почали стікатися до них ченці та учні, тому довелося розширюватися до храму. Ігуменом же став святий Зосим. З тих пір він відомий як духовний наставник і зазятий захисник християнства. Помер 1478 року.

Іменини

Олег.

Що не можна робити в цей день

  • Забороняється довго видивлятися у дзеркало — нечиста сила може потягнути за собою в потойбічний світ.
  • Ввечері не варто купувати або пекти хліб, тому що наші предки вірили, що його заберають з собою відьми, а на це місце кладуть інший, який приносить хвороби.

Народні прикмети і традиції на 30 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: на вишню сідають бджоли, значить добре вродять плодові дерева;
  • якщо бджоли літають ліниво, буде мало меду;
  • на вільсі багато сережок — добре вродить овес, а якщо багато шишок — ячмінь;
  • пішов дощ вранці до ясного дня.

Особливо наші предки шанували в цю дату бджіл, тому починали вже виставляти свої вулики на пасіку. Навіть проводився спеціальний ритуал — накривалися столи з хлібом та сіллю, ставили келихи з водою, а потім обходили всі вулики з запаленою свічкою, окропляли їх святою водою. Потрібно було обов’язково промовити: «Рой роїться — Зосима веселиться». Можна 30 квітня покуштувати мед, додати його до будь-якої страви. В пошані у наших предків була і медовуха, адже вважалося, що вона допомагає зміцнити здоров’я.

Джерело

Новости Украины