За інформацією: Суспільне Вінниця.
Панелі, які перетворюють сонячне світло на електроенергію, розміщені на даху підприємства. Суспільне Вінниця
У Вінниці анонсували нову програму, яка фінансуватиме 40% вартості сонячних панелей, які будуть встановлені на багатоповерхівки. Ініціатива спрямована на підвищення енергетичної незалежності громади та відповідь на часті відключення електроенергії.
Про це повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Ініціатива спрямована на забезпечення загальних потреб будинку: роботу ліфтів, водопровідних насосів, освітлення в під'їздах та інших важливих систем.
Окрім цього, програма передбачає підтримку соціально вразливих громадян. Місто частково відшкодовуватиме вартість придбаних інверторів та акумуляторів, що дозволить їм бути більш енергетично незалежними.
Участь у програмі можуть брати як будинки з ОСББ, так і ті, якими опікуються управлінські компанії.
Головне, мешканці мають для себе визначити, яку саме потребу вони планують закрити завдяки енергії сонця. Залежно від цього буде відрізнятися і кінцева вартість робіт.
Для полегшення цього процесу місто допоможе будинкам отримати пільговий кредит в МКП "Муніципальний фонд інвестицій міськради". ОСББ також можуть брати участь у державній програмі "ГрінДІМ" від фонду енергоефективності, яка надає фінансування на відшкодування 70% вартості обладнання та матеріалів.
"Ми створюємо інструмент, який дозволить вирішити питання, пов'язані з відключенням електроенергії та енергостійкістю. Тепер черга за мешканцями, які мають розставити пріоритети: ліфти, освітлення під'їздів, насоси для підкачки води, інтернет тощо, і відповідно до цих пріоритетів рухатись далі", – зазначив директор департаменту міського господарства міськради Роман Фурман.
Директор департаменту житлового господарства Віталій Місецький додав, що для участі в програмі мешканці повинні обговорити питання на зборах будинку та, при згоді, звернутись до департаменту житлового господарства.
Умови участі в програмі:
Обов’язкове обладнання для СЕС:
- гібридний інвертор;
- сонячні електричні панелі (фотоелектричні модулі — ФЕМ);
- акумуляторні батареї (АКБ).
Необхідні документи:
- протокол загальних зборів співвласників щодо згоди на встановлення СЕС на умовах співфінансування;
- проектно-кошторисна документація (оригінал та електронна версія);
- експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини проектної документації;
- схвалена заявка на участь у програмі «ГрінДІМ» (для будинків ОСББ, які беруть участь у програмі).
Телефон для довідок: 59-51-24.