42 дні в бомбосховищі: акушерка Чернігівського пологового будинку розповіла, як приймали пологи у лютому-березні 2022-го

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Книга чернігівської акушерки Віри Целик. Суспільне Чернігів

Віра говорить: почала писати, бо їй було важко тримати це в собі.

"Зараз, коли в місті більш спокійно, то, ти ловиш себе на тому, що тобі страшно згадувать ті часи. А ще страшніше їх носить в собі".

Акушерка показує кімнату в бомбосховищі Чернігівського пологового будинку.

"Сьогодні я спускаюся у бомбосховище з таким трохи з острахом. У цьому бомбосховищі мені все нагадує лютий 22-го. Це було найбільше моє, найдовше моє чергування, довжиною 42 доби у цьому бомбосховищі".

Віра Целик показує кімнату в бомбосховищі, де приймали пологи у лютому-березні 2022 року. Суспільне Чернігів

Тут на початку повномасштабного вторгнення їй доводилося приймати пологи. Каже, зараз у бомбосховищі кращі умови, ніж були два роки тому.

"В перші дні у нас тут стояли тільки стільці. Таких гарних ліжок не було. І доводилося нам будувати ліжка із підсобних матеріалів. Брали ящики, клали якісь там дошки, робили такі настили, застилали ковдрою. Ми розбирали ноші, і клали жіночок на ці ноші".

Акушерка показує ліжка у бомбосховищі. Суспільне Чернігів

Віра каже, було особливо важко, коли зникло світло. Це ускладнило процес приготування їжі, у темряві було непросто спускатися крутими сходами. Також там стало неможливо приймати пологи, обігрівати дітей.

"Дітей забрали на перший поверх. Організувались і зробили пологове відділення на першому поверсі. Там відбувалися більшість пологів. Жінок після пологів евакуйовувавли до бомбосховища".

Віра показує дошку, на якій записували організаційні моменти: список вагітних, породіль, перелік необхідних документів при виписці. Також позначали кожен день перебування у бомбосховищі.

Віра Целик показує дошку у бомбосховищі, на якій робили робочі записи у лютому-березні 2022 року. Суспільне Чернігів"Середа, наприклад, це була 42-га доба. Вона так і залишилась. Це наш останній день був тут, перебування в цьому бомбосховищі".

За рятування життя і здоров'я в умовах воєнного стану та самовіддане виконання обов’язків президент відзначив Віру Целик Орденом Княгині Ольги III ступеня. На думку жінки, всі її колеги, які залишилися працювати в пологовому, заслуговують на те, щоб про них знали.

"Цю книгу, я присвячую своєму колективу, якому довелося прожить той складний, дуже складний час. І своїй родині".

Книгу Віра Целик випускає власним коштом, а всі виручені з продажу гроші планує спрямувати на допомогу військовим.

Читати ще

Читати ще Сім пар близнюків народилися у квітні у Чернігівському пологовому будинку

Читати ще Місяць в підвалі, евакуація, повернення додому: історія трійні, що народилася у Чернігові в перший день широкої війни

Новости Украины