80% дітей мають порушення мовлення: у селі на Черкащині почав працювати логопедичний кабінет

Суспільне Черкаси

У Білозір’ї на Черкащині відкрили логопедичний кабінет. До цього батьки дітей із порушеннями мовлення вимушені були їздити щонайближче у Смілу, розповіла Суспільному директорка центру надання соціальних послуг Ірина Віра.

Логопед Марина Карандайкіна показала, як виконувати логопедичні вправи шестирічному Святославу. У Смілі жінка очолила інклюзивно-ресурсний центр Тернівської сільради. Із цим закладом Білозірська громада підписала договір про співпрацю.

"Ми уклали угоду, що два рази на тиждень цей кабінет буде працювати".

Суспільне Черкаси

Мама хлопчика Надія Данилова скористалася нагодою, щойно дізналася про відкриття кабінету логопеда. Тут дізналася, що у сина є порушення фономатичного слуху, який відповідає за володіння читанням та письмом:

"Була потреба, не було змоги їздити десь далі, тут з’явилася змога, вирішили спробувати".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Під дверима кабінету логопеда чекають своєї черги 6-річний Артем та 3-річний Віталік. Їхня мама Ольга Міняйло рада, що у їхньому селі, хоч і двічі на тиждень, але спеціаліст працюватиме.

"Це дуже гарна ідея, логопед потрібен, тому що перед школою і садочком дітям потрібно займатися із логопедом, вони будуть букви вивчати, вимовляти. Вдома займатися не маю часу. Я багатодітна мама".

Суспільне Черкаси

Тих, хто потребує роботи з логопедом досить багато, розповідає Марина Карандайкіна.

"Офіційна статистика, це дітей на сьогодні 80%, які ідуть з порушенням мовлення, порушень дуже багато, є важчі, є легші, є середні".

Для роботи із різними видами порушень у кабінеті є все необхідне. Є великий вибір наборів для дрібної моторики рук. Розраховані вони на дітей різного віку.

"Дитина відкриває, вони люблять, тут і назвати, і колір, щоб дитинка сама склала".

Суспільне Черкаси

Кабінет відкрили завдяки участі у проєкті ЮНІСЕФ та Асоціації міст України. Розповіла директорка центру надання соціальних послуг Ірина Віра. Зі спрямованих трьохсот тисяч гривень половину витратили на його облаштування та обладнання.

"Ми як комунальний заклад реалізовували цей проєкт, "Надзвичайне реагування в умовах війни" шляхом перерахування коштів громадам, які включені до ініціативи "Дружні до дітей та молоді".

Суспільне Черкаси

Джерело

Новости Украины