За інформацією: Суспільне Чернівці.
Робота НАБУ. facebook/Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Ще одному підозрюваному з групи людей, які ймовірно завдали майже 290 мільйонів гривень збитків на Чернівецькій митниці через несплату мита, обрали запобіжний захід. Йому призначили понад 83 мільйони гривень застави.
Про це повідомляє спеціалізована антикорупційна прокуратура у Facebook.
Також підозрюваний має прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора чи суду, а також повідомляти їх про зміну місць свого проживання та роботи. Крім цього, йому заборонили виїжджати за кордон, а також він не має спілкуватися з іншими підозрюваними.
З власних джерел у правоохоронних органах Суспільне Чернівці стало відомо, що йдеться про бізнесмена Юрія Кушніра. Такі обов'язки на нього поклали до 2 липня.
Раніше прокуратура повідомляла, що ще двоє підозрюваних з групи, вийшли із СІЗО під 10 мільйонів та 3 мільйони гривень застави. Це працівник митниці та ще один підозрюваний.
Хто ще під вартою
Також раніше екскерівнику Чернівецької митниці Миколі Салагору обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення 60 мільйонів гривень застави. Ймовірно він був співорганізатором групи.
Крім нього, запобіжний захід обрали одному з учасників групи, який, ймовірно, за вказівкою екскерівника митниці організував побиття журналістів. Він також має право внести заставу у розмірі 6 мільйонів гривень. Термін тримання під вартою – до 14 червня.
Кримінальна справа стосується періоду, коли начальником митниці був Микола Салагор.
Що відомо про збитки на митниці
16 квітня повідомили про підозру одинадцятьом людям, які, ймовірно, завдали майже 290 мільйонів гривень збитків Чернівецькій митниці через несплату мита та податків. Серед них ексначальник митниці, ексдепутат облради та два керівники.
За даними прокуратури, правоохоронці виявили три організовані групи з понад десяти людей, які діяли на митниці. Ймовірно, вони ухилялися від сплати мита та податків на майже 290 мільйонів гривень.
Так впродовж 2017–2019 років через пункт пропуску на румунсько-українському кордоні в'їжджали вантажівки з комерційними товарами з Туреччини: одягом, взуттям та аксесуарами. Робили це за підробленими документами, що давало змогу застосовувати нижчі ставки ввізного мита. Іноді заявляли, що вантажівки були порожніми.
Ймовірно, керівництво митниці забезпечувало позачерговий пропуск цих вантажівок та безперешкодне митне оформлення
За матеріалами прокуратури, керівництво митниці організовувало жорстоке побиття журналістів, які намагалися викрити діяльність групи.
Одного співорганізатора та чотирьох учасників групи затримали. Членам злочинної організації повідомили підозру за кількома статтями кримінального кодексу. Зокрема, за створення злочинної організації, що карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Також зловживання владою, ухилення від сплати податків, надання хабаря службовій особі, погрози або насильство щодо журналістів.
Читати ще
Читати ще Майже 290 млн грн збитків на Чернівецькій митниці: двоє підозрюваних вийшли з СІЗО під заставу
Читати ще 290 млн грн збитків на Чернівецькій митниці: повідомили підозри колишньому керівництву митниці та ексдепутату