За інформацією: Суспільне Чернігів.
Порожній клас у школі. Суспільне Чернігів"До повномасштабного вторгнення в громаді було орієнтовно десь до трьох тисяч дітей. За роки повномасштабної ми втратили половину", — розповіла Олена Кресс.
З цього року, згідно з Наказом Міністерства освіти і науки №1112, на Семенівщині може залишитись одна чи дві школи з дистанційним навчанням і одна зі змішаним.
"У нас залишається переважне право, якщо враховувати зміни до наказу 1112, якщо в жодній зі шкіл не набереться потрібна кількість дітей на кожній паралелі, то ми можемо просити обласну адміністрацію залишити нам один заклад, який буде надавати освіту в дистанційній формі без дотримання мінімальної наповнюваності класів".
Начальниця відділу освіти, молоді та спорту Семенівської міськради Олена Кресс. Суспільне Чернігів
Наразі кількість дітей у громаді — не стала цифра, каже Олена Кресс. Коли погіршується безпекова ситуація, діти з батьками виїжджають. Згодом хтось повертається.
"Передбачити, яка буде ситуація з контингентом учнів станом на 1 вересня поточного року ми, наразі, не можемо. Чекаємо на серпень і тоді вже будемо дивитися – все залежатиме від контингенту дітей в громаді".
Діти в школі до повномасштабного вторгнення. Суспільне Чернігів
Навіть якщо скасують Наказ №1112, розповідає Олена Кресс, проблеми з закриттям шкіл на прикордонні це не розв'яже. Скасовувати та вносити правки потрібно у кілька наказів одночасно.
"Наказ 1112 — це як наслідок наказу 850, історія .. переходу в офлайн освіту почалась півтора року тому, спочатку був 850, потім під тиском суспільства 1112. Але 1112 як би рамковий, і розглядати його без наказу 1276, який вносить зміни в положення про дистанційну освіту, про індивідуальне навчання, різні положення, які є методологією впровадження наказу 1112, не можна. .. Треба говорити, якщо скасовуємо 1112, то треба і 1276, і «зміни, послаблення», які були прийняті нещодавно – 865. То треба три накази скасовувати, щоб відмотати все як було", — пояснює Олена Кресс.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан в ефірі Суспільного розповів: ці накази МОН порушують право дітей на освіту також на окупованих територіях, і за кордоном.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан в ефірі Суспільного. Суспільне Чернігів
"Вони стосуються, в першу чергу, дітей з прифронтових громад, дітей, які перебувають на окупованих територіях, але намагаються здобути українську освіту і не втратити зв’язок з Україною, вони стосуються дітей, які перебувають за кордоном, і через дистанційну форму навчання хочуть отримати український диплом для повернення і вступу в українські ВНЗ".
Також Олександр Слобожан зазначив, що ці накази стосуються і вчителів.
"Якщо їх не скасують найближчим часом, то де-факто, почався вже процес відправлення на простій, а потім подальшого звільнення 25,5 тисяч вчителів по всій країні. Це ті вчителі .. з міста Мелітополя, Нової Каховки, це ті вчителі, які не піддалися викладанню за російськими програмами, повернулися до України на контрольовану територію, а МО заявило, що в їхніх послугах немає потреби".
Окрім цього, держава на закритті таких шкіл, каже Олександр Слобожан, втрачає дохід від податків, а діти з-за кордону не повертаються до України. Наразі Суспільне чекає на роз'яснення від обласного управління освіти, як скасування цього наказу вплине на ситуацію на Чернігівщині.
Читати ще
Читати ще
У Чернігові ліцеї, гімназії та дитячі садки отримали акти ДСНС щодо порушень в укриттях: чи є загроза закриття закладів