Він каже, що вручати повістки та виклики передоручили ЖЕКам.
Чи законне вручення повістки двірником? / скріншот
Адвокат Роман Сімутін проаналізував випадок, коли повістку військовозобов’язаному українцю вручив двірник. У своєму YouTube-каналі він пояснив, чи можна вважати це належним врученням документа.
За його словами, тепер у повідомленні про виклик до ТЦК вписують фразу, що «повідомлення та повістка вважається належним чином врученими через обслуговуючу організацію», тобто ЖЕК.
«А хто у нас працює з людьми та постійно на виду? Керівники та майстри ЖЕКу? Ага, куди там, цих ще спробуй знайди та спіймай. Фактично повістку з повідомленням вам вручили через двірника, якому насправді ніколи голову підняти за роботою, не говорячи про чергування під під’їздом задля вручення вам викликів», — обурився адвокат.
Проте фраза про вручення повісток через ЖЕК позбавлена логіки, переконаний Сімутін.
«Мало того, це формулювання ще й свідчить проти самого ж ТЦК, бо в такий спосіб вони документально розписуються, що ніякого повідомлення людина не отримувала. Гадаю, ставка робиться на психологічний ефект від отримання подібних листів», — каже він.
Далі адвокат відповів все ж на запитання, чи може двірник вручити повістку?
«З юридичного погляду – не може, бо не наділений повноваженнями, на відміну від начальника ЖЕКу. Хоча і в цьому випадку є купа питань, але якщо ви повістку візьмете і розпишетеся – тоді вже немає значення, хто та яким чином її вручив», — підсумував він.
Хто має право вручати повістки в Україні:
- співробітники ТЦК;
- уповноважені особи органів місцевого самоврядування;
- керівники підприємств, установ чи організацій, закладів освіти;
- ФОПи;
- управителі багатоквартирних будинків.