Альтернатива Будинку ветеранів: у Макарові з’явиться громадський простір для захисників «Ветеранський курінь»

Візуалізація проєкту громадського простору «Ветеранський курінь», с. Макарів, Київська область, травень 2024 р. Ірина Качмарик/»Наше місце»

У Макарові на Київщині представили концепцію "Ветеранського куреня" майбутнього громадського простору, де зможуть відпочивати і спілкуватися учасники бойових дій.

Про це повідомила команда урбаністичного проєкту "Наше місце".

Проєкт Ветеранського куреня презентували архітектори разом із представниками "Спілки учасників бойових дій Макарівщини" та Макарівською селищною радою.

Ще в березні у Макарівській громаді провели обговорення проєкту створення Будинку ветеранів, де військові могли б проходити соціалізацію і отримувати підтримку побратимів та посестер. Зупинились на ідеї облаштування куреня — його можна легко і швидко побудувати з дешевих місцевих матеріалів. Об'єкт буде максимально наближеним до природи.

Візуалізація проєкту громадського простору «Ветеранський курінь», с. Макарів, Київська область, травень 2024 р. Ірина Качмарик/»Наше місце»

У Ветеранському курені військовослужбовці та їхні сімʼї зможуть організовувати тематичні зустрічі, відпочивати у колі близьких, а також відновлюватися на природі.

"Ця ініціатива демонструє нашу готовність підтримувати тих, хто служив та продовжує служити Україні. Я сподіваюся, що Ветеранський курінь не лише забезпечить необхідний простір для відновлення, але також стане символом вдячності нашим ветеранам, військовим, волонтерам та їхнім сім'ям. Крім того, плануємо, що курінь стане органічною частиною інфраструктури послуг для військових та ветеранів на території Макарівської громади", — зазначив заступник голови Макарівської селищної ради Анатолій Карбовський.

Курінь планують звести із природних матеріалів. Розробники ідеї вже обрали місце для майбутнього громадського простору і провели там геологічні дослідження.

Щоб реалізувати наступні етапи, команда проєкту "Наше місце" шукає партнерів, які зможуть надати фінансову або експертну підтримку.

Довідково: Соціальний урбаністичний проєкт "Наше місце" спрямований на відродження у невеликих містечках і селищах громадських просторів, які були занедбані чи постраждали внаслідок російської агресії. Професійні архітектори і дизайнери допомагають місцевим громадам створювати сучасний простір для спільного користування мешканців.

Раніше повідомлялося, що в Києві відкрили безоплатний освітньо-реабілітаційний центр "Трініті ХАБ" для людей із порушеннями зору. Під час війни там зосередяться на реабілітації ветеранів.

У Бородянці планують створити українсько-польський центр протезування для людей, що постраждали від війни.

Топ дня

У Києві виявили і знешкодили залишки новітньої російської ракети Х-69 6 травня, 13:34

Влада Києва розгляне пропозицію містян не зупиняти транспорт під час тривоги — нова петиція 6 травня, 12:48

«Біжу за Азов». У Києві пройшов благодійний забіг на підтримку полонених захисників Маріуполя 5 травня, 17:38

«У полоні немає свят»: в Києві відбулася акція на підтримку військовополонених 5 травня, 14:18

Великдень: кияни освячують паски Михайлівському соборі 5 травня, 11:12

Вибір редакції

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ

«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери

У Києві хочуть знести садибу Зеленських

У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів

Джерело

Новости Украины