Березень-2024 на Чернігівщині: суд за бюджет Чернігова, вирок росіянам у справі Ягідного, новий керівник ТЦК

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Колаж на якому зображені головні події березня. Суспільне Чернігів

У березні 2024 року Верховний Суд України відправив на новий розгляд справу про затвердження бюджету Чернігова. Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" повернув низку об'єктів з користування УПЦ (МП). Чернігівський районний суд виніс вирок 15 російським військовим у справі катівні у Ягідному. А в Чернігівському обласному ТЦК призначили нового керівника. Більше про головні події березня — читайте у матеріалі.

Верховний Суд України відправив на новий розгляд справу про затвердження бюджету Чернігова

Верховний Суд України 29 лютого частково задовольнив касаційну скаргу Чернігівської міськради та скасував рішення Чернігівського окружного адміністративного суду (22 червня 2022 року) і Шостого апеляційного адміністративного суду (17 жовтня 2023 року). Справу направили на новий розгляд до суду першої інстанції.

За словами в.о міського голови Олександра Ломака, раніше суди ухвалювали рішення, які передавали повноваження затверджувати бюджет Чернігова від міської ради до начальника міської військової адміністрації.

"Є підстави вважати, що суди ухвалювали ці рішення в умовах політичного тиску, бо дуже поспішали та слухали справу в закритому режимі, без публічності та заслуховування сторін", — зауважував він.

Правозахисник Олександр Гашпар тоді пояснював, що Верховний Суд по суті не розглядав справу і не надавав оцінку правомірності рішень. Він лише встановив порушення Кодексу адміністративного судочинства і направив справу на новий розгляд.

Читати ще

Читати ще

Верховний Суд України відправив на новий розгляд справу про затвердження бюджету Чернігова міськрадою чи МВА

Тоді начальник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський у коментарі Суспільному зазначив, що суперечка щодо бюджету втратила актуальність. За його словами, міськрада та МВА вже пів року працювали за узгодженою процедурою, затверджуючи бюджет і зміни до нього спільними розпорядженнями.

"Суд розгляне цю справу і прийме законне рішення в якому визнає, що право затверджувати та вносити зміни в бюджет — це право міської військової адміністрації", — зазначив Брижинський.

2 жовтня Шостий апеляційний адмінсуд підтвердив рішення Чернігівського окружного адмінсуду про те, що затверджувати бюджет міста Чернігова має міська військова адміністрація під керівництвом Дмитра Брижинського.

"Чернігів стародавній" повернув низку об’єктів, якими користувалася УПЦ МП

Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній" повернув низку об'єктів з користування Української Православної Церкви (Московського патріархату).

Зокрема, за словами в.о. генерального директора заповідника "Чернігів стародавній" Андрія Лісового, мова про Троїцький собор XVII століття, дзвіницю Троїцького монастиря, Введенську церкву, північно-східні келії, південні келії, південно-західні келії, будинок архієрея, в якому знаходиться регентська школа.

Окрім того, "Чернігів стародавній" повернув із користування УПЦ (МП) Іллінську браму, мури з брамами та баштами, а також ризницю Спасо-Преображенського собору на Валу, де проводили обряд хрещення.

Читати ще

Читати ще

«Повернули з духовної окупації»: заповідник «Чернігів стародавній» повернув низку об’єктів з користування УПЦ (МП)

Російські удари по Чернігівщині

7 березня через обстріли росіян у Семенівській громаді загинув чоловік та пошкоджений житловий будинок. Тіло чоловіка біля воронки від вибуху знайшли сусіди. Також внаслідок атаки російських дронів зазнав руйнувань приватний будинок в одному з сіл Семенівської громади. Господар будинку перебував всередині оселі, він вижив.

22 березня по Семенівці росіяни запустили КАБи. Бомби влучили у другий поверх місцевого будинку культури. Будівля майже повністю знищена. Також було поранено двох цивільних.

В цей же день в районі села Прогрес дрон влучив у маршрутку. За попередньою інформацією, в автобусі перебувало дев'ять пасажирів, з яких троє постраждали.

Тоді до Семенівської міської лікарні звернулося шестеро людей за медичною допомогою.

А внаслідок ракетного удару по одному з сіл Чернігівського району, родина з дитиною залишилася без житла. Чоловік, жінка та їхня 6-річна дочка вижили та не постраждали. Внаслідок влучання загорівся житловий будинок, господарча споруда та гараж з автомобілем, які належать місцевим жителям.

На момент атаки люди були вдома, однак встигли вибігти з палаючої оселі.

У Чернігові заочно засудили 15 російських військових у справі катівні у Ягідному.

Чернігівський районний суд присудив 12 років за ґратами росіянам, які незаконно утримували 368 цивільних у шкільному підвалі села Ягідне у березні 2022 року та використовували людей як "живий щит".

Читати ще

Читати ще

12 років за ґратами для 15 російських військових: у Чернігові суд оголосив вирок у справі катівні у Ягідному

За матеріалами справи, у підвалі, на площі близько 200 квадратних метрів, росіяни 27 діб утримували цивільних, серед яких було 69 неповнолітніх.

За цей час через неналежні умови та брак медичної допомоги там померли 10 людей.

На зачитування вироку до суду жоден з потерпілих не прийшов. Справу слухали заочно. Де наразі перебувають 15 обвинувачених російських військових — наразі не відомо, повідомив прокурор Сергій Крупко.

За інформацією голови Медійної ініціативи за права людини Ольги Решетилової, справу про російських військових, які утримували людей у підвалі в Ягідному, не дорозслідували, а вирок винесли випадковим 15 російським солдатам, вина яких не доведена повністю. Вона зазначила, потерпілі фактично не впізнали цих військових РФ. Також до відповідальності не притягнули і російських командирів, які віддавали накази. Тим самим, зі слів голови Медійної ініціативи за права людини, у суді не довели командну відповідальність за вчинення воєнних злочинів.

Суд виніс вирок за збиття підлітка Андрію Блаушу

Андрію Блаушу, який є братом заступника голови Чернігівської облради Дмитра Блауша, винесли вирок у справі збиття 11-рідного школяра, яке сталося в травні 2018 року. Деснянський районний суд наклав на нього 34 тисячі гривень штрафу без позбавлення права керувати транспортними засобами та сплату 42,5 тисячі гривень витрат на залучення експертів.

Зокрема, суд врахував, що Блауш раніше не притягувався до кримінальної відповідальності, не перебував на обліку в нарколога та психіатра, є волонтером, має дітей 2017 та 2022 років народження. Тому виправлення винуватця вважав можливим без позбавлення або обмеження волі.

Також суд постановив повернути авто та велосипед власниками.

Читати ще

Читати ще

34 тисяч гривень штрафу за збиття підлітка: суд виніс вирок у справі ДТП за участі Андрія Блауша

Нагадаємо, що аварія сталася 19 травня 2018 року на вулиці Кільцевій у Чернігові. Тоді позашляховик Toyota Rav4 збив 11-річного школяра Ярослава Омельченка на велосипеді. З травмою голови, зламаною рукою і саднами хлопчик опинився у реанімації. Неподалік машини поліцейські знайшли п’ять пакетів із білим порошком. Як потім установила експертиза, це був амфетамін.

Одразу після аварії Андрій Блауш сказав Суспільному, що за кермом був не він. Cправу почали слухати у серпні 2020 року, через два роки після ДТП. Підготовче засідання переносили тричі, бо Андрій Блауш не міг повернутися в Україну з-за кордону через пандемію.

Мати потерпілого підлітка повідомляла, що вони після ДТП зустрічалися з Блаушем у Чернігові. Тоді він сказав, що "син буде лікуватися, він буде допомагати". 31 березня 2023 року мати подала заяву в якій йшлося про те, що вони з сином вибачили обвинуваченому, який компенсував витрати на лікування та заподіяну моральну шкоду. І просили призначити покарання у виді штрафу.

Полковник Олександр Шибирин став новим начальником Чернігівського обласного ТЦК та СП

Нагадаємо, що у серпні 2023 року Президент України Володимир Зеленський повідомив, що РНБО ухвалила рішення звільнити всіх начальників обласних ТЦК та СП. В тому числі звільнили й колишнього очільника Чернігівського обласного ТЦК та СП Олега Гончарука.

Читати ще

Читати ще

Полковника Олександра Шибирина призначили новим начальником Чернігівського обласного ТЦК та СП

У Ніжині відкрився ветеранський простір "Незламні"

Ідея створити такий простір з’явилася ще восени 2022 року, розповіла проєктна менеджерка Інна Кулинко. У грудні 2023 року розпочався ремонт. Його допомагали робити волонтери, ветерани та члени їх сімей, родини загиблих. Рада підприємців закупила металопластикові двері та вікна. До проєкту також долучилися іноземні партнери.

Читати ще

Читати ще

У Ніжині відкрився ветеранський простір «Незламні»: яку допомогу там можна отримати

У простір можуть звертатися ветерани, військовослужбовці та члени їх родин з усієї області. Вони можуть отримати юридичну та психологічну допомогу. Також там є спортивна зала та дитяча кімната та вихователька, яка може приглянути за дітьми, поки батьки зайняті.

Новости Украины