Без телефонів, але з бібліотекою й новими вміннями: понад 40 дітей взяли участь у таборі на Вінниччині

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Діти у таборі. Суспільне Вінниця

За ідею проведення табору взяли фільм “Аватар".

а легендою у нас є народи чотирьох стихій – вогню, води, повітря і землі. Наприклад, на стихію землі, учасники складали вмілість "два пера", тобто мали два дні бути в лісі самотужки. Їх контролювали, але в них було завдання: зробити шелест – укриття від негоди, будиночок, в якому вони жили, розвести багаття", — розповіла Марія Томчук.

Серед тих, хто відпочивав у таборі — діти із прифронтових регіонів.

"Це на Вінниччині цього сезону перший табір. Ми хотіли запросити до нас дітей з тих регіонів, які перебувають найближче до лінії зіткнення, щоб вони могли відпочити від повітряних тривог, від ситуації, яка в них щодня відбувається. Наша подільська природа дуже класно цьому сприяє", — сказав голова Віницького Пласту Віталій Головенько.

Діти готують їжу у літньому таборі «Берег ріки» скаутської організації «Пласт» на Вінниччині. Суспільне Вінниця

Табір має чітку структуру: чотири гуртки, підстаршини, провідПровід – органи керівництва на певному організаційному рівні.. Їжу діти готували на вогнищі, спали у наметах. Телефони у таборі відсутні, замість них — бібліотека, пошта, театр і щоденні вмілості. У гості приїжджали військові та представники "Червоного Хреста".

"У таборових умовах ми намагаємося дати ази впевненості, щоб вони могли самостійно приготувати їжу, не боялися перебувати в лісі, могли поставити намет, принести воду, подбати про себе. Діти повертаються з табору зовсім іншими, впевненими в собі. В перші дні табору вони чекають, що дорослі будуть їм підказувати, будуть за них це робити, а вже сьогодні, п'ятий чи шостий день табору, вже все роблять самостійно, навіть намагаються підказувати дорослим", — сказав Віталій Головенько.

Діти відпочивають у літньому таборі «Берег ріки» скаутської організації «Пласт» на Вінниччині. Суспільне Вінниця

Учасники табору перебувають на різних щаблях пластової ієрархії: хтось уперше отримав пластову хустку, хтось здобуває відзнаки й здає вмілості.

"Я пів року пластун. Сьогодні мені вручили хустку і це означає, що я є прихильником. Це на щабель вище по ієрархії. Я є повноцінним учасником. Можу брати участь в різних подіях і можу здавати умілості. В таборі дуже подобається. Тут багато людей, з якими можна познайомитись, тут ліс, я навчився розкладати намет, дивитись за ним, спокійно спати в лісі", — розповів учасник табору Кирило на псевдо "Камінчик".

Діти у таборі. Суспільне Вінниця

Вперше у таборі відпочивав Іван Кравець.

"Я у таборі вперше. Навчився багато цікавого і корисного. Наприклад, робити фільтр для води в диких умовах, орієнтуватись в лісі по зорях, по моху, розпалюти багаття без сірників, лупою чи кресалом. Найбільше мені сподобалась рольова частина. Мені подобається збирати монети і виконувати різні завдання по стихіях. Отримав нагороди за командну роботу, вмілість", — розповів Іван Кравець.

Діти відпочивають у літньому таборі «Берег ріки» скаутської організації «Пласт» на Вінниччині. Суспільне Вінниця

Добу у лісі провела сама у рамках вмілості "Два пера" учасниця табору Варвара Андріщук.

"Я розпалювала вогонь, робила шелест, вудочку, раколовку, писала свої спостереження, що побачила, що відчула, як почувалась. Нам ще ввечері принесли листи, які написали учасники, це було дуже мило", — розповіла учасниця Варвара Андріщук.

Діти відпочивають у літньому таборі «Берег ріки» скаутської організації «Пласт» на Вінниччині. Суспільне Вінниця

Щовечора у таборі запалюють окопну свічку на честь військових. Поруч із прапором України — прапор надії за полоненими.

"Кожен вечір ми після закриття дня запалювали окопну свічку на честь військових. Також в нас, крім прапора України, є прапор надії, який нагадує про військовополонених. Це говорить про те, що ми їх пам'ятаємо і чекаємо тут", — Марія Томчук, комендантка табору.

Учасник табору. Суспільне Вінниця

Табір тривав 8 днів та зібрав понад 40 дітей.

Новости Украины