Якщо у сусідній Угорщині використання зимової гуми для авто не є обов’язковою умовою, але серед інших європейських країн, наприклад, в Австрії, зимова гума є обов’язковою вже з 1 листопада. Крім того, слід знати, що якщо хтось спричинить ДТП і виявиться, що в машині не було зимових шин, то штраф сягатиме суми до 5000 євро.
В Австрії зимові шини на авто мають бути встановлені в період з 1 листопада по 15 квітня. Це є вимогою не тільки для легкових автомобілів, а й для вантажівок до 3,5 тонн. Австрійська поліція дуже суворо стежить за тим, щоб шина мала глибину протектора не менше 4 мм. При перетині кордону перевірки не проводяться, але можна очікувати випадкових поліцейських перевірок на стоянках біля траси. При цьому використання невідповідних шин карається штрафом у розмірі 50 євро. У разі ДТП штраф може сягати 5000 євро, не кажучи вже про інші правові наслідки.
Все більше водіїв нині купують всесезонні шини, але вони також мають оманливе маркування. Наприклад, MS або M+S — означає «бруд і сніг». Таке маркування є на багатьох всесезонних шинах, але його також можна побачити навіть на літніх шинах. Незважаючи на позначення S (або snow — сніг), це не вважається зимовою шиною, і вона не прийнята в Австрії.
У Словаччині обов’язкове використання зимової гуми на легкових автомобілях, якщо на дорогах суцільний сніг або ожеледь, або очікується ожеледь. У таких випадках усі осі транспортного засобу повинні бути оснащені шинами, сертифікованими для зимових умов, з відповідним маркуванням.
У Словенії з 15 листопада по 15 березня використання зимових шин є обов’язковим, з глибиною профілю не менше 3 мм. Також у зазначений період дозволяється пересуватися на літній гумі, але в цьому випадку обов’язковою умовою є наявність в автомобілі ланцюгів протиковзання, які при необхідності можна встановити на ведучі колеса, у разі снігопаду чи ожеледі. На тих, хто порушить правило, чекає штраф у розмірі від 40 євро до 500 євро.
У Румунії зимові шини також є обов’язковими, але не в залежності від сезону та дорожніх умов. Якщо дорога засніжена або є ожеледиця, кожен автомобіліст повинен пересісти на відповідний тип шин, незалежно від сезону.
У період з 15 листопада по 15 квітня використання зимових шин також є обов’язковим у Хорватії. Дозволені всесезонні шини з маркуванням M+S з глибиною протектора не менше 4 мм. Також дозволено використання літньої гуми з глибиною протектора не менше 4 мм, але тоді мають бути в автомобілі ланцюги протиковзання, які при необхідності слід встановити на ведучі колеса.