Безбар’єрний маршрут у Вінниці обстежили ветерани

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Ветеран перевіряє частину безбар’єрного маршруту в рамках флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України “Рух без бар’єрів” у Вінниці. Вінницька міська рада

У Вінниці ветерани обстежили частину першого безбар’єрного маршруту в рамках флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України “Рух без бар’єрів”.

Захисники Костянтин, Олег та Армен оцінили стан тротуарів, пішохідних переходів, порівняли зручність низькопідлогового та звичайного тролейбусів, а також доступність зупинок громадського транспорту, зокрема, на вулиці Грушевського. Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

Олег Мамошин дістав поранення 29 грудня 2016 року, внаслідок чого має повну втрату зору уже 8 років. Костянтин Дяченко — через поранення, яке отримав у 2024 році, сьогодні користується протезом. Армен Гарибян долучився до лав оборонців як доброволець 24 лютого 2022 року, чоловік також пережив ампутацію й пересувається з допомогою протезу.

“Ця зупинка є типовим прикладом бар'єрної. Через наявність багатьох рівнів, тут не зручно ні заходити в транспорт, ні виходити з нього. Одночасно, це доволі велика транспортна розв’язка, яка з'єднує центр міста з іншими районами. Тому, в межах проєкту цей посадковий майданчик буде переоблаштовуватися", — сказала Євгенія Штельмах, начальниця відділу безбар'єрності департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради.

Ветерани перевіряють частину безбар’єрного маршруту в рамках флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України “Рух без бар’єрів” у Вінниці. Вінницька міська рада

За її словами, новий посадковий комплекс включає встановлення кассельского бордюру для легшої посадки та висадки з транспорту, встановлення тактильної плитки та ін.

За словами ветерана Костянтина Дяченко, є необхідність продовжити сигнал світлофора для переходу дороги, адже якщо людина користується протезом — для цього потрібно більше часу.

“Також бордюри можуть бути незручні, або якісь нерівності, чи ями на дорогах. В мене протез на механіці, а вона іноді дає збій, тож доводиться постійно бути уважним, аби не спіткнутися”, — сказав Костянтин Дяченко.

Олег Мамошин розповів про моменти, які важливі для людей з порушеннями зору, зокрема, аби світлофори мали голосовий супровід, а в транспорті оголошувались зупинки

“Ще один момент, хоча, напевно, 95% людей хочуть нам якось допомогти — вони не знають, як це зробити правильно. Не попереджають, що попереду сходинка, наприклад, чи роблять занадто різкі рухи, на які ти не встигаєш зреагувати. Цьому теж потрібно навчати. А загалом, справжня безбар’єрність — це самостійність, це коли можна вийти з дому без сторонньої допомоги, самостійно сходити в магазин чи ще кудись. Я був якось зайшов в один із супермаркетів, більше я того не робитиму”, — сказав Олег Мамошин.

За словами Євгенії Штельмах, наразі у Вінниці стартувала серія навчальних заходів з питань безбар’єрності та етики спілкування з людьми з інвалідністю, в межах яких представників різних професій та сфер навчають правильній комунікації.

Як повідомили у Вінницькій міськраді близько 40% мешканців громади є маломобільними. Це батьки з дитячими візочками, люди старшого віку та ті, які тимчасово пересуваються на милицях через перелом ноги та інші.

Про “Рух без бар’єрів”

  • Вінниця стала однією з громад-учасників пілотного флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України “Рух без бар'єрів”. Фахівці Вінницької міської ради розробили проєкт безбар'єрного маршруту, що проходить від житлового будинку на вул. Сергія Зулінського до центру міста.
  • В межах створення безбар’єрного маршруту в місті передбачається облаштування простору загальною протяжністю в 12 кілометрів, з пониженнями перед пішохідними переходами та тактильною плиткою. Облаштування кількох тролейбусних зупинок, встановлення пандусів та доступних ліфтів в житловому секторі, ремонт підземного переходу на вулиці Київська відповідно до потреб маломобільних груп населення, оновлення вхідної групи кількох медичних закладів з облаштування там доступних вбиралень.
  • Також, в межах реалізації проєкту, сучасним вимогам відповідатиме Центр надання адміністративних послуг “Прозорий офіс” на Соборній.
  • Ініціатива реалізується також у Києві, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Тернополі, Львові, Рівному, Чернівцях, Полтаві, Славутичі, Кропивницькому, Бучі, селищі Опішня, Калуші.
Новости Украины