Лише 3% вважають, що російська мова має отримати статус другої державної.
Українці хочуть дерусифікувати публічний простір / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com
Дві третини українських громадян, які брали участь у соціологічному опитуванні, підтримують усунення російської мови з офіційного спілкування. Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного упродовж 17-23 лютого 2024 року.
Зокрема, соціологи запитали у респондентів, яким має бути статус російської мови в Україні.
Так, після повномасштабного вторгнення станом на лютий 2024 року переважна більшість українців – 66% – вважають, що російську мову потрібно усунути з офіційного спілкування.
Відео дняЧитайте також:
Бойова медикиня висловилася за обов’язкову мобілізацію жінок
Значне число: стало відомо, скільки тривог пролунало в Києві з початку війни
В ЄС почали шукати нові шляхи, щоб надати Україні необхідну фінансову допомогу, — Bloomberg
Лише 3% вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24% вважають, що російська мова може стати офіційною в регіонах, де більшість цього бажають.
Крім того, серед 24%, які підтримують офіційний статус в окремих регіонах, 15% при цьому проти того, щоб російська мова стала в офіційною в їх регіоні. Хотіли би, щоб стала офіційною в їх регіоні – 7% (ще 1% не визначилися із своєю позицією). Таким чином, на 2024 рік в Україні є 10% тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Натомість 81% або бажають її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні.
Водночас, у регіональному вимірі, на півдні України 69% підтримують або повне усунення з офіційної сфери, або принаймні проти, щоб в їх регіоні російська мова була офіційною. На противагу цьому 18% або хочуть, щоб російська мова була офіційною в їх регіоні, або взагалі стала державною.
На сході 52% підтримують або повне усунення з офіційної сфери, або принаймні проти, щоб в їх регіоні російська мова була офіційною. На противагу цьому 34% або хочуть, щоб російська мова була офіційною в їх регіоні, або взагалі стала державною.
Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. Статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4%.
Як повідомляв УНІАН, рік тому, у березні 2023 року, опитування КМІС засвідчило, що 52% українців вважали, що російську мову взагалі не варто вивчати в школах. А 42% українців підтримували збереження вивчення російської мови в певному обсязі.