Фото: Getty Images Тиск на військову машину Росії нині потрібен більше, ніж будь-коли, вважає британський уряд
Країни «Великої сімки» вивчають способи посилення цінової межі, щоб підірвати здатність Москви фінансувати війну проти України.
Велика Британія закликала своїх союзників по Великій сімці (G7) знизити граничну ціну на російську нафту. Цей крок необхідний для подальшого тиску на Володимира Путіна з метою припинення війни Росії проти України. Про це повідомляє Bloomberg.
«Тиск на військову машину Росії нині потрібен більше, ніж будь-коли… Путін не зміг сумлінно відреагувати на пропозиції Зеленського про пряму зустріч і спроби посередництва в припиненні вогню в його незаконній і жорстокій війні», — йдеться в заяві Міністерства фінансів Великої Британії після того, як голова казначейства Рейчел Рівз головувала на засіданні щодо України на зустрічі міністрів фінансів країн G7 у Банфі, Канада.
Країни G7, що включають саму Велику Британію, а також США, Німеччину, Францію, Італію, Канаду і Японію, вивчають способи посилення цінової межі, щоб підірвати здатність Москви фінансувати війну в Україні.
Згідно з поточними умовами цінової межі, встановленої на рівні 60 доларів, західні оператори можуть страхувати і транспортувати нафту з Росії тільки в тому разі, якщо її купують нижче цінового порогу.
На зустрічі G7 Рівз заявила про «прагнення швидко знизити граничну ціну на російську сиру нафту в 60 доларів у цей відповідний час».
Росія відреагувала на цінову межу та ембарго США та ЄС на більшу частину російського імпорту нафти, використовуючи тіньовий флот танкерів, які часто працюють з невідомими страховиками або власниками, які перевозять її сиру нафту на нові ринки, особливо в Азії. Цей тіньовий флот допоміг Росії обійти обмеження.
Сьогодні ще невідомо, чи погодиться G7 на зниження граничного рівня цін на нафту на зустрічі в Банфі.
Глава фінансового відомства Франції Ерік Ломбард повідомив журналістам, що ця пропозиція є одним із питань на порядку денному, але відмовився від подальших коментарів, оскільки пакет все ще обговорюється.
Спочатку обмеження ціни було розроблено для обмеження суми грошей, яку Росія заробляє на продажу нафти, і водночас для запобігання різкому зростанню світових цін на нафту.
Ціни на нафту падають на тлі прогнозів про світовий надлишок у 2025 році, тому союзники України відкриті для більш агресивних дій.
Як ми вже писали, Євросоюз запропонує міністрам фінансів країн G7 знизити поточну граничну вартість на російську нафту.
Танкери ховають маршрути постачань російської нафти