Фото: ЕРА
Фонд, створений для допомоги Україні розміром $2,9 млрд після продажу російським олігархом під санкціями Романом Абрамовичем футбольного клубу «Челсі», майже готовий до роботи, але схвалення уряду Великої Британії для початку його роботи займає більше часу, ніж очікувалося. Про це пише агентство Bloomberg.
«Ми готові до роботи. Є складності та затримки, пов’язані з політичним схваленням як між Великою Британією та ЄС, так і всередині Великої Британії», – цитує агентство Майка Пенроуза, в.о. гендиректора фонду.
Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе
За його словами, фонд оформив усі необхідні документи для створення та подав кандидата на посаду генерального секретаря.
Передбачалося, що як тільки завершиться юридичне оформлення фонду, він подасть заявку до Мінфіну Британії на отримання ліцензії на доступ до коштів. Далі уряд має дати оцінку заявці щодо ризиків обходу санкцій.
За словами джерела Bloomberg, цей процес займає значний час.
Використання активів, які перебувають під санкціями, — складне юридичне питання, оскільки Велика Британія та ЄС вивчають способи конфіскувати заморожені російські активи та використовувати їх для сприяння відновленню України, зазначають в агентстві.
Поки що ефективного рішення не знайдено.
Абрамович під тиском санкцій продав Челсі за $2,9 млрд консорціуму інвесторів на чолі з американським мільярдером Тоддом Белі у травні минулого року.
Гроші від продажу клубу призначалися для благодійного фонду підтримки гуманітарних проєктів для України.
Уряд Великої Британії після продажу клубу заявив, що гроші зберігатимуться на рахунку в британському банку. Також заявлялося, що Велика Британія співпрацюватиме з Єврокомісією та Португалією, громадянином якої є Абрамович, щоб забезпечити дотримання санкцій та визначити призначення коштів.
Британський уряд виділив близько 200 000 фунтів стерлінгів для фінансування юридичних та адміністративних витрат для створення фонду та найму експертів для розробки плану використання його грошей.
Майже через рік після продажу «Челсі» кошти залишаються замороженими на банківському рахунку у Великій Британії і не надійшли до України.
У січні британські ЗМІ писали, що уряд завершує підготовку документів для розблокування коштів фонду.
- 9 лютого 2023 року Польща, Литва, Латвія та Естонія закликали прискорити передачу Україні російських активів.
- 15 лютого ЄС створив робочу групу щодо передачі заморожених активів РФ на відновлення України.
- 14 березня в Естонії заявили, що знають, як законно використати заморожені активи РФ для компенсації Україні.
Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини