За інформацією: Суспільне Вінниця.
Ветерани британської армії Тіджей та Том. Warriors friends
Врятувати тих, хто колись врятував їх
Тіджей та Том переїхали на Вінниччину з початку повномасштабного російського вторгнення, щоб рятувати тварин. Їх до цього спонукала особиста історія, адже колись саме тварини допомогли їм впоратися з посттравматичним стресовим розладом.
"У 2006 році я вперше познайомився з Україною. І коли почалося повномасштабне вторгнення, я мусив допомогти. Моє життя завжди було пов'язане з собаками. Вони добре відчувають настрій людини. Чудово розуміють. Їхня любов безумовна", — пояснив Тіджей.
Ветеран британської армії Тіджей тримає пса на руках. Warriors friends
До притулку потрапляють тварини з різних куточків України, де йдуть бойові дії. Багато з них мають поранення: ампутації, опіки. Евакуюють їх у спеціальних фургонах. Якщо вони потребують невідкладної допомоги, всередині фургонів розгортають операційну.
"Для мене це ідеальна робота. Я люблю допомагати тваринам, людям і мені більше нічого не потрібно", — підкреслив волонтер.
Більше сотні тварин, врятованих від російських бомб, знайшли прихисток за кордоном. Притулок співпрацює з партнерами в США, Великій Британії та на Кіпрі, які допомагають знаходити нові домівки для тварин.
"Кіт Пірат з Вінниці, який втратив око, вухо й хвіст, поїхав до Шотландії. Воллі — теж", — розповів Тіджей.
Коти Пірат та Воллі. Warriors friends
Нині у притулку 60 собак і 19 котів.
Алабайку “Світлану” евакуювали з півдня. Добермана “Пегаса” британці знайшли поблизу Каховської дамби на Херсонщині. Його господарі загинули в окупації. Пенні та Локкі — з Харківщини. Кудлатого Локкі поранило фосфорними боєприпасами, розповів Тіджей. Ці тварини уже пройшли реабілітацію і тепер допомагають відновитися оборонцям.
Волонтерка притулку для тварин Валерія Волошина доглядає за котом. Warriors friends
З листопада 2023 року на базі притулку працює центр реабілітації для військовослужбовців "warriors friends". Тут, окрім лікування фізичних травм, використовують пет-терапію, щоб допомогти оборонцям відновитися психологічно.
"Пет-терапія допомагає хлопцям розслабитися, повернутися до життя. У нас тваринки потребують людської уваги, а військові потребують теплоти й уваги від тваринок. У нас реабілітації у дві сторони. Одні допомагають іншим", — пояснила Валерія Волошина, волонтерка притулку.
Маріуполець Михайло Соловйов розповів, пет-терапія допомагає. У нього осколкове поранення руки, про яке тут забуває.
"Допомагає розслабитися, сірі будні забути. Я ніде такого більше не бачив", — зазначив військовослужбовець.
Притулок для тварин і центр реабілітації для оборонців функціонують завдяки донатам з різних країн світу. Їхні імена викарбовують на стіні пошани.