Михайло Булгаков. Фото: Київська міська рада
Петиція містян з закликом усунути російського письменника Михайла Булгакова з публічного простору Києва набрала понад 6 тисяч голосів. Тепер ініціативу мають розглянути столичні посадовці.
Текст петиції розміщений на сайті Київської міської ради.
Петиція була зареєстрована 8 квітня 2024 року. Станом на 25 квітня вона набрала необхідні для розгляду 6 тисяч голосів.
Ініціатор петиції закликає столичних посадовців демонтувати пам'ятник і меморіальну дошку Михайлу Булгакову на Андріївському узвозі та перейменувати музей, названий його іменем, а також змінити експозицію.
"Прошу КМДА, КМВА, Київську міську раду здійснити організаційно-правові заходи щодо повного усунення (демонтажу) з публічного простору пам’ятника М. А. Булгакову (Андріївський узвіз 13), меморіальної дошки М. А. Булгакову (Андріївський узвіз 13), перейменування та зміни експозиції філії комунального Музею історії міста Києва — Літературно-меморіального музею М. Булгакова (Андріївський узвіз 13)", — йдеться у тексті ініціативи.
За словами автора петиції, наявність у публічному просторі Києва Булгакова є порушенням закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії".
Раніше повідомлялося, що Український інститут національної пам'яті (УІНП) звернувся до експертної комісії з проханням додатково проаналізувати приналежність до символів імперської політики Росії об'єктів, присвячених Михайлу Булгакову.
Що відомо про деколонізацію об'єктів, пов'язаних з Михайлом Булгаковим
Нещодавно Український інститут національної пам'яті (УІНП) визнав письменника Михайла Булгакова символом російської імперської політики.
8 квітня Літературно-меморіальний музей Булгакова в Києві опублікував свою позицію стосовно експертизи УІНП. Музейники, зокрема, вважають, що висновки комісії не достатньо аргументовані і є емоційними.
Також працівники музею вважають, що Булгакову приписують погляди його персонажів, не дослідивши документи, де містяться погляди самого автора на тогочасну суспільно-політичну ситуацію в Україні.
Деякі громадські активісти переконані, що Булгаков ненавидів Україну і всіляко принижував у своїх творах. У травні 2023 року меморіальну табличку на Андріївському узвозі з іменем Булгакова невідомі облили фарбою.
Також Національна спілка письменників України закликала закрити музей Булгакова в Києві. Тодійшній міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що не вважає такий крок доцільним.
Директорка музею Людмила Губіанурі заявила, що музей Булгакова нині займається історією Києва, а його контекст набагато більший, ніж постать і творчість письменника.
Читати ще
Читати ще Збереження чи демонтаж: Департамент культури КМДА висловився про долю Арки Свободи українського народу
Читати ще У Києві знесли пам’ятник Пушкіну: як відреагували містяни й що кажуть історики
Топ дня
Оборудки із забудовами на території НАУ: дозвіл на зведення 14 житлових комплексів скасували 29 квітня, 12:50
Мапа вигульних майданчиків і тварини, які шукають новий дім: у Києві запрацював оновлений сайт ветлікарні 29 квітня, 11:57
Третя весна у полоні: у Києві на акцію зібралися родичі військовополонених 28 квітня, 16:24
З нагоди Вербної неділі Епіфаній провів святкову службу у Лаврі 28 квітня, 12:25
Стан потерпілих унаслідок ДТП у Броварах поліпшився, загрози життю немає — Сапожко 27 квітня, 18:40
Вибір редакції
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками
Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ
«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери
У Києві хочуть знести садибу Зеленських
У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів