Акція в підтримку полонених військовослужбовців. Київ, 28 квітня 2024 р. Суспільне Новини/Ліля Гончарук
У Києві у неділю, 23 червня, відбулася чергова акція у підтримку військовополонених. Родичі бійців, які перебувають у російському полоні, зібралися біля парку "Перемога".
Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.
До учасників приєдналися кияни, колишні полонені, охочі підтримати бранців. В руках мітингарі тримали фото захисників, плакати та прапори. Попри зливу люди не розходились. Також проїхала автоколона, яка сигналізувала в підтримку учасників акції.
Акція в підтримку військовополонених у Києві, 23 червня 2024 року. Суспільне Новини/Ліля Гончарук
На пікет прийшла Ірина Оленченко — мама військовополоненого.
"Мій син захищав нас в Маріуполі, вийшов 16 травня (2022 року — ред.) за наказом Головнокомандувача. Про нього розповідали хлопці, які виходили з полону. Ми дуже чекаємо", — розповіла жінка.
Акція в підтримку військовополонених у Києві, 24 червня 2024 року. Суспільне Новини/Ліля Гончарук
Постійно на такі акції приходить Людмила. Жінка вже 20 місяців чекає свого чоловіка, про якого немає жодної інформації.
"Він був призваний ще в 2014 році, потім демобілізувався. З перших днів війни (повномасштабного вторгнення РФ — ред.) пішов на фронт. Захищав Київську область, потім був в Донецькій і зник безвісти. Ми дуже надіємося, що він в полоні, і до нас повернеться", — сказала Людмила.
Акція в підтримку військовополонених у Києві, 23 червня 2024 року. Суспільне Новини/Ліля Гончарук
"Дуже хочеться, щоб всі полонені були якомога швидше на нашій рідній землі. Я дуже сподіваюсь, що ці акції допомагають. Хоч це як капля в морі, але все, що ми можемо зробити, робимо", — сказала ще одна учасниця акції в підтримку військовополонених Поліна.
Акція в підтримку військовополонених у Києві, 23 червня 2024 року. Суспільне Новини/Ліля Гончарук
Родичі полонених військових щотижня збираються на пікети у Києві та інших містах України. Зокрема, сьогодні, 23 червня, в Миколаєві відбулася мирна акція у підтримку військовополонених та зниклих безвісти. У акції взяли участь 150 людей.
20 травня цьогоріч командир бригади Нацгвардії України "Азов" підполковник Денис Прокопенко інформував, що у російському полоні перебувають 900 оборонців "Азовсталі".
31 травня між Україною та Росією відбувся обмін полоненими. З російського полону вдалося повернути 75 людей. Серед визволених оборонців — 70 чоловіків і п'ятеро жінок, шестеро офіцерів та 65 представників рядового та сержантського складу.
29 травня в офісі уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця спростували заяви Уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової про те, що нібито “обміни полоненими з Україною призупинені через надумані вимоги української сторони”. Москалькова заявила, що "обмін військовополоненими між Росією та Україною призупинено на кілька місяців". При цьому вона звинуватила Київ у "неправдивих вимогах".
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що не виключає обміну полонених "всіх на всіх" до закінчення війни.
Топ дня
Трійця у Лаврі: Епіфаній провів святкову літургію 23 червня, 12:21
У Києві посеред вулиці побили ветерана, поліція відкрила кримінальну справу 22 червня, 13:38
Обмеження почнуть діяти раніше: в «Укренерго» змінили час дії лімітів на 22 червня 22 червня, 11:22
Вимкнення світла у Києві та області: як діятимуть графіки 22 червня 21 червня, 17:43
На Київщині відкрили перший регіональний офіс «Зроблено в Україні» 21 червня, 13:31
Вибір редакції
Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану
Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ
Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно
У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками