За інформацією: Суспільне Чернівці.
Юрій Павлюк на п’єдесталі. Максим Зрибнєв
Одним із супротивників чернівчанина був білоруський спортсмен, який виступав під нейтральним прапором. Перемога над ним, принесла Юрію золото. Опісля хлопець відмовився фотографуватися з білорусом на п'єдесталі.
"Я розумів, що не маю права ставати з ним на спільне фото. По-перше, мій тато був в АТО, на фронті й воював проти країни-агресора. По-друге, багато українських атлетів постійно йдуть з п'єдесталу й не фотографуються з російськими атлетами. По-третє, це – моя громадянська позиція. Я не хочу мати спільних фото з країною-агресором".
Юрій Павлюк. Суспільне Чернівці
Головний тренер клубу, де займається Юрій, розповідає, що у дітей виховують патріотичні почуття, а також з ними займається психолог для моральної підтримки та запобігання стресу.
"Це його формує. У ньому розвиваються патріотизм та воля до перемоги. Він розуміє, як справлятися зі стресовими умовами, бо фінал – це стрес, а коли на тобі ще й відповідальність, що це нейтральний атлет, якого ти мусиш перемогти, то ця відповідальність подвоюється", – каже головний тренер Максим Зрибнєв.
За словами Зрибнєва, у фіналі під час бою з білоруським спортсменом, Юрія підтримували інші українські представники.
"Незалежно від клубу, статті, віку. Всі зібралися і підтримували, ми відчували цю підтримку. Закордоном ми вчимо, що ми всі – одна країна, і маємо одне одного підтримувати", – каже Зрибнєв.
Юрій та його тренер Максим Зрибнєв. Суспільне Чернівці
"Спортсменам обовʼязково треба показувати свою громадську позицію, щоб представники інших країн розуміли, що українці та росіяни – це дві різні країни, і що між нами відбувається конфлікт, в якому правда не за росіянами".
На цьогорічній Премʼєр-лізі з карате перемогла ще одна спортсменка з Буковини. Марія Гнесь перемогла росіянку, якій вона програла на минулій Премʼєр-лізі взимку.