За інформацією: Суспільне Чернівці.
Аптека-музей у Чернівцях. Inclusive Travels in Ukraine
Начальниця Чернівецького управління культури Сафтенко вважає недоречним брати на баланс комунальну аптеку-музей. Зокрема, тому, що це не передбачено в статуті управління. Раніше начальниця управління охорони здоровʼя Калмикова пропонувала зробити аптеку-музей закладом культури, аби відновити його роботу. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про майбутнє аптеки-музею.
Аби взяти аптеку-музей на баланс, управління культури має мати наукових працівників, а також утримання музеїв має бути передбачено статутом, сказала у коментарі Суспільному начальниця управління культури Юлія Сафтенко.
"Десь підсилити, чимось допомогти — не проблема. Але передавати аптеку на баланс управління культури — я вважаю, що недоречно. Місто наразі не утримує жоден музей," — каже Сафтенко.
Водночас у положенні управління культури є пункт5.11., яким передбачено, що управлінню підпорядковані клубні установи, бібліотеки, школи естетичного виховання, парки культури і відпочинку, кінотеатри та інші об’єкти, що перебувають у комунальній власності громади міста Чернівців.
На думку Сафтенко, аптека-музей має бути на балансі управління охорони здоровʼя.
Яка позиція управління охорони здоров'я
Раніше на річному звіті начальниця міського управління охорони здоров'я Наталія Калмикова повідомила, що аптека-музей на вулиці Кобилянської у Чернівцях вже роками є збитковою через невеликий асортимент ліків та неспроможність конкурувати з мережевими аптеками. Тоді Калмикова запропонувала, аби аптека-музей стала закладом культури. Наприклад, подібна аптека-музей у Львові завжди підпорядковувалась культурі.
"За кордоном є класні подібні локації. Тому і ми б хотіли, щоб наша аптека-музей залишилася культурним об'єктом, родзинкою міста. Ми, як охорона здоров'я, — це не наш профіль, тому ми б хотіли щоби культура доєдналася до цієї роботи. Щоб заклад внести в реєстр музеїв, щоби спеціалісти оглянули ті історичні артефакти, чи можливо з цього щось зробити. Це рішення про можливості реорганізації, бо у нас сковані руки робити там музей",— казала Калмикова.
Що тепер з аптекою-музеєм
Наразі у міськраді створили робочу групу, до якої залучили фахівців з управлінь культури, охорони культурної спадщини, комунального майна, охорони здоров'я. Сафтенко каже, що засідань групи поки не було.
Що відомо про аптеку-музей у Чернівцях
- Аптека №2 на вулиці Кобилянської — остання комунальна аптека в Чернівцях. Аптека у цьому приміщенні працює з початку XX століття.
- Фінансові показники закладу почали погіршуватися під час пандемії Covid-19, розповів заступник міського голови Юрій Лесюк. Прибуток аптеки менший, ніж видатки. Тому у міськраді запропонували ліквідувати це комунальне підприємство, а приміщення здати в оренду. Проте на сесії міськради 31 жовтня це рішення зняли з розгляду.
Читати ще
Читати ще
«Має бути закладом культури». Чому аптека-музей у Чернівцях стала збитковою
Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]