«Це рішення остаточне»: УПЦ (МП) не має права користуватись Спаським собором у Чернігові

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Спасо-Преображенський собор у Чернігові. Суспільне Чернігів

Верховний Суд України у складі Касаційного господарського суду 26 листопада відмовив у задоволенні позову управлінню Чернігівської єпархії УПЦ (МП)УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви. у праві користування Спасо-Преображенським собором.

Цю інформацію Суспільному у коментарі підтвердила гендиректорка заповідника "Чернігів Стародавній" Наталія Реброва.

"Це судова інстанція вищого рівня. Ми пройшли всі щабелі починаючи від: господарського та апеляційного судів. Було декілька засідань Верховного Суду і сьогодні (26 листопада 2024 рік, — ред.) поставлена крапка. З чим нас всіх і вітаю".

Наталія Реброва. Суспільне Чернігів

Що відомо про суди між заповідником "Чернігів Стародавній" та УПЦ (МП)

У березні 2023 року Управління Чернігівської єпархії Української Православної церкви зверталося до суду із вимогами зобов’язати Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів Стародавній" продовжити договори безоплатного користування пам’яткою архітектури національного значення, зокрема Спасо-Преображенським собором та комплексом споруд пам’яток архітектури національного значення Троїцького монастиря, які є державною власністю.

Тоді представники УПЦ наполягали на тому, що мають право на безоплатне користування храмами, посилаючись на Закон України "Про свободу совісті та релігійні організації".

Господарський суд Чернігівської області 23 січня 2024 року відхилив позов у двох справах управління Чернігівської єпархії УПЦ (МП) щодо продовження договорів безплатного користування об’єктами архітектури національного значення. Мова про Спасо-Преображенський собор та комплекс споруд Троїцького монастиря в межах НАІЗ "Чернігів стародавній".

Чернігівська єпархія УПЦ (МП) подала скаргу до Апеляційного суду щодо продовження договору оренди на безоплатній основі.

"Є рішення суду про те, що першою інстанцією – було відмовлено в задоволені позову, але сам суд аргументував це тим, що заповідник не має права нас виселяти. Без відповідного рішення суду. Першу інстанцію Чернігівська єпархія програла. Там сказано, що договір є недійсним, що був підписаний до цього і тому не можна новий продовжити. Зараз все пішло в апеляцію", — зазначив раніше у коментарі Суспільному секретар Чернігівської єпархії УПЦ (МП) Ігор Пидан.

Загалом, Спасо-Преображенським собором, а також Троїцьким та Успенським соборами Єлецького монастиря представники УПЦ (МП) користувалися майже 30 років.

Як повідомляло Міністерство культури України на своєму офіційному сайті, Північний апеляційний господарський суд 23 липня залишив без задоволення чергову апеляційну скаргу Управління Чернігівської єпархії Української Православної церкви (МП) на рішення Господарського суду Чернігівської області.

Таким чином, суд апеляційної інстанції, рішення якого набрали законної сили, підтвердив, що Управління Чернігівської єпархії УПЦ (МП) не має правових підстав безплатно користуватись майном, яке є державною власністю.

Читати ще

Читати ще

У Спасо-Преображенському соборі у Чернігові пролунала молитва за Україну: чи хоче ПЦУ взяти храм в оренду

Читати ще

ПЦУ вперше провела богослужіння у Спасо-Преображенському соборі в Чернігові

Новости Украины