«Це шок для кожної жінки»: історія чернігівки, яка поборола рак молочної залози та допомагає іншим людям з онкологією

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Волонтерка ГО «Разом проти раку» Людмила Нікуліщева. Суспільне Чернігів

Жінка каже: після цього щороку проходить обстеження.

"В мене і гінекологія була через 29 років. І тільки завдяки тому, що я регулярно туди ходжу на перевірки, в мене на ранній стадії була виявлена і гінекологія. Всі жінки та молоді дівчата повинні знати, що краще запобігти, ніж потім лікувати. На ранніх стадіях це взагалі зовсім нескладно".

Кабінет мамолога у Чернігові. Суспільне Чернігів

Говорити про свою хворобу змогла не одразу, каже Людмила.

"Це шок для кожної жінки. Тому треба спочатку осмислити все це, прийняти, а потім про це говорити. Я не можу сказати, скільки років пройшло після цього, але я зараз про це кажу вільно".

Зараз жінці 72 роки, понад 20 з них вона займається волонтерством.

"Я ходжу до онкоцентру, до мамологічного відділення, як волонтер. І розмовляю з жінками, пояснюю їм, як треба поводитися, вже перебуваючи вдома після операції, що треба робити, як полегшити собі життя після цього. Взагалі, що треба полюбити себе".

Жінка на огляді у мамолога. Суспільне Чернігів

Зі слів виконувача обов’язків гендиректора медичного центру сучасної онкології Олександра Заїки, щороку в усьому світі діагностують близько 2,5 мільйонів випадків раку молочної залози. З них майже 700 тисяч жінок помирають протягом року. Каже: в Україні рак молочної залози є лідером хвороб серед жінок.

"Якщо взяти Чернігівську область, ми за 2023 рік поставили десь 400 пацієнток на облік. Якщо взяти всю Україну, це близько 13 тисяч випадків. Це виключаючи ті зони, де йдуть бойові дії, і окуповані території".

Виконувач обов’язків гендиректора медичного центру сучасної онкології Олександра Заїки. Суспільне Чернігів

Кількість хворих на рак молочної залози щороку зростає, говорить Олександр Заїка.

"Вплив стресових факторів, в якому перебуває, наприклад, наша держава, воно суттєве. Можливо, ми й будемо отримувати навіть збільшення цих показників".

Люди стоять в черзі до лікаря. Суспільне Чернігів

Олександр Заїка пояснює: лікування максимально ефективне на початковій стадії хвороби. Тож рекомендує жінкам після 40 років щороку проходити мамографічне обстеження.

"Якщо брати молодших пацієнток, до 40 років, то ми все-таки рекомендуємо хоча б раз на рік, щоб молочну залозу, з 20 років, чи з 18 навіть, оглянув лікар: чи гінеколог, чи сімейний лікар, чи онколог, якщо є можливість до нього записатися. І пройти хоча б раз на рік УЗД".

Читати ще

Читати ще Можна робити процедури та дивитись телевізор: скільки витратили на «Палату героїв» у дитячій лікарні в Чернігові

Читати ще «Те, що людині самій важко робити – робимо ми»: у Прилуцькій міській лікарні працює перше відділення реабілітації

Новости Украины