КИЇВ. 12 лютого. УНН. Можливість призначення нецивільної особи міністром оборони суперечить стандартам НАТО. Якщо депутати ухвалять відповідні правки до закону, це відсуне Україну від вступу до Альянсу. Про це у коментарі УНН розповів військовий експерт Олег Старіков, коментуючи інформацію про можливі поправки до законодавства, що дозволяють призначати на посаду міністра оборони військовослужбовців.
Цитата
“У директивах і процедурах, які ми називаємо стандартами НАТО, а в НАТО це називається STANAG (Standardization agreement), чітко описані всі дії, які необхідно здійснювати у сфері оборони. У STANAG не написано, що у воєнний час міністри військові, а в мирний — цивільні. Тому це все перекручування. І якщо це буде прийнято, це відсуне нашу країну від вступу до НАТО. Річ у тім, що всі 33 країни НАТО це запам’ятають, і коли настане час голосування, вони це згадають”, — зазначив Старіков.
Він також зазначив, що призначення військового міністром оборони може призвести до того, що він почне втручатися у командування Збройних Сил України.
“Міністр оборони – це начальник тилу. Він забезпечує ЗСУ. У нас до Резнікова була велика проблема міністри оборони намагалися залізти й командувати Збройними силами. Таран був генералом. І зараз, під час війни, це призведе до того, що лізтимуть. Тому, якщо це рішення буде прийнято, це призведе не до позитивного, а до негативного результату», — додав військовий експерт.
Раніше народний депутат Мар’яна Безугла повідомила, що в Комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки «підготували таку правку, але це поки що концепт і лише для воєнного стану» (граматику автора дотримано, — ред. ) у законодавство, яке дозволить у період дії режиму воєнного стану призначати міністром оборони військового, що нині заборонено законом та суперечить стандартам НАТО при тому, що в Конституції України зазначено курс України на повноправне членство в Європейському Союзі та НАТО.