«Це завжди важкі пацієнти»: як у Вінниці працює паліативна бригада медиків

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Медики паліативної бригади на виклику. Суспільне Вінниця

Богдана Маркевич — і керівник паліативної бригади, і її лікар. З пацієнтами працює після завершення прийому в реабілітаційному центрі. Там вона лікар-гінеколог. Вона розповіла, що для надання допомоги паліативним пацієнтам залучають усіх спеціалістів: від терапевта до невропатолога.

"Це завжди важкі пацієнти. 98% знерухомлені повністю. Якраз діагноз післяінсультний геміпарез — це ми. Це наші пацієнти. Всі важкі. Це ті люди, які потребують допомоги, медичного обстеження. Та сама кардіограма, аналізи, перев’язки трофічних виразок, пролежнів, обробка ран. Але якщо вони не можуть самостійно рухатись", — сказала Богдана Маркевич.

Володимир та Людмила Скляруки. Суспільне Вінниця

Серед пацієнтів бригади чоловік Людмили Склярук — Володимир. Подружжя разом пів століття. Жінка розповіла, що колись коханий "бавив" її, а тепер вона його.

"Четвертий інсульт, який дав нам такий лежачий результат. він нічого сам. Годую з ложки, попити даю. Бриється він сам. Миємося, купаємося", — розповіла Людмила Склярук.

Володимир та Людмила спілкуються за допомогою ручки та листка. Суспільне Вінниця

Відколи чоловік знерухомлений, йому, як пацієнту паліативної бригади, все роблять вдома. Від обстеження, консультацій лікарів — до кардіограми.

"Десь пролежні, десь щось нарвало, десь температура — я не можу сама справитись. Це все паліативна. А що б я сама робила? Куди б я його повезла? І кардіограма, й аналізи крові, і призначення лікаря, щось прокапати, поколоти, призначити", — розповіла Людмила Склярук.

Лікарка робить ЕКГ пацієнту. Суспільне Вінниця

84-річній Лідії Камєнєвій теж надають допомогу вдома. Жінка розповіла, що через проблеми з судинами навіть по квартирі ходити важко. Вчергове до неї прийшли кардіолог та медична сестра.

"В неї проблеми великі з серцем, вона обмежена в русі. Перебуває вдома. Може здійснювати переміщення з кімнати в кімнату, . Через важкість стану взята на паліативну допомогу. Допомагаємо робити перев’язки, проблеми з судинами, робимо аналізи", — розповіла лікарка-кардіолог Ельвіра Овсяновська.

Медики на виклику у пацієнта вдома. Суспільне Вінниця

Лідія Камєнєва розповіла, що така допомога — неабияке полегшення. А ще це можливість спати лежачи, а не сидячи, та просто жити.

"Потребую цієї допомоги.Світлана Костянтинівна, медична сестра, це як фея з чарівною паличкою. Вона як прийде, як почистить цю рану, перев’язку зробить. то хоч можу чуть пройтися", — розповіла Лідія Камєнєва.

Медики на виклику. Суспільне Вінниця

Серед пацієнток й Інна Китаєва. Вона знерухомлена останніх пів року, має цілий букет хвороб, в минулому жінка — лікар.

"Я лікар з великим стажем. Мені вже 98 рік. Понад 30 років пропрацювала в обласному тубдиспансері. Вже третій місяць вони для мене (я ж знаю, що таке охорона здоров’я зараз), як промінь світла! Третій місяць лежу, все безкоштовно. До мене ходить медсестра, лікарі", — розповіла Інна Китаєва.

Медики паліативної бригади. Суспільне Вінниця

Приїздять лікарі і до Ганни Фоки. Чотири роки тому жінка пережила інсульт. І вдень, і вночі з нею рідні. Донька Ольга Фока розповіла, що її мати спочатку навіть харчувалася та приймала ліки через зонд.

"Наша сімейна лікарка сказала, що є паліативна допомога. В нас мама випадково зонд витягнула. А нема зонда — нема нічого: ні ліків, ні води, ні їжі. Дуже потрібно, дуже. І невропатолог, і терапевт, і кардіолог, і гастроентеролог, і пульмонолог", — розповіла Ольга Фока.

Новости Украины