За інформацією: Суспільне Чернігів.
Дорога між селами Тупичів та Бурівка. Суспільне Чернігів
"У 2022-му дорога ще трохи була. Весь цей час тут їздила військова техніка РФ, а потім як почалися дощі, розтавало все, пішли фури, і стала дорога ще гіршою", — розповів місцевий житель Бурівки Микола Сніцар.
Місцевий житель Бурівки Микола Сніцар. Суспільне Чернігів
Селом, за словами місцевих жителів, постійно їздять фури. Через це ями стають ще більшими. Водії вантажівок станом дороги також не задоволені.
"Я два роки їжджу тут щодня. Я зі станції СТО не вилажу. Місяць їжджу – і на станцію. Поки чиновники сюди не заїдуть, не проїдуть по цій дорозі, вони нічого не зроблять", — сказав водій вантажівки Володимир.
Фура, яка їде через село Тупичів. Суспільне Чернігів
Голова Тупичівської громади Лариса Шовкова каже: наразі ремонту потребують близько 28 кілометрів дороги.
"Ця дорога не перебуває на балансі сільської ради, вона була на балансі служби автомобільних доріг, а зараз це агентство відновлення. Своїми коштами ми не можемо зробити цю ділянку дороги".
Через погану дорогу, додає Лариса Шовкова, виникають проблеми з підвозом дітей із сіл громади до школи та садка у Тупичеві.
"І якщо сім кілометрів шкільний автобус їде 50 хвилин, то можна зрозуміти, які це проблеми".
Голова Тупичівської громади Лариса Шовкова. Суспільне Чернігів
Голова громади говорить: вони зверталися до обласного управління капітального будівництва, обласної військової адміністрації, служби відновлення та розвитку інфраструктури в області, Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України. Але ніякого результату це не дало.
"Чуємо лише на цей час, що відсутні кошти у бюджеті і не можливо зробити цю ділянку. Я думаю, що після зими жителі Тупичівської громади просто будуть невиїзними", — підсумувала Шовкова.
На капітальний ремонт немає грошей
За словами речниці служби відновлення та розвитку інфраструктури в області Аліни Коломієць, їхні працівники обстежували цю ділянку дороги. Робити ямковий ремонт там не доцільно, а на капітальний немає грошей.
"Потрібно близько одно мільярда гривень, якщо простіший ремонт виконати з влаштуванням просто вирівнювального шару покриття — то це 260 мільйонів гривень потрібно. Наразі служба відновлення не має таких коштів".
Аліна Коломієць, речниця служби відновлення та розвитку інфраструктури в області. Суспільне Чернігів
Читати ще
Читати ще
Живуть без води: чому у жителів одного з сіл на Чернігівщині немає водопостачання