За інформацією: Суспільне Чернівці.
Суспільне Чернівці
Новий підвид Еріс штаму Омікрон, який викликає захворювання COVID-19, зафіксували у Чернівцях та на Сокирянщині. Він вирізняється більшою заразністю і легшою передачею від людини до людини.
Про це у коментарі Суспільному сказала головна санітарна лікарка Чернівецької області Наталія Гопко.
За її словами, всі позитивні зразки, які виявили в області, скеровують до центру громадського здоров'я. Там проводять їх секвенування, щоб практично в режимі реального часу відстежувати появу нових варіантів, мутацій вірусу. За словами Гопко, це важливо щоб прогнозувати, вибудовувати тактику на найближчий місяць.
"Для цього варіанту притаманна найвища заразність, яка була б характерна для вірусів. Тобто набагато легше цей варіант передається від людини до людини", — каже Гопко.
Якої профілактики дотримуватись
- Вакцинуватися, щоб уникнути важкого перебігу, ускладнень, смерті.
- При перших ознаках гострого респіраторного вірусного захворювання, припинити тісне спілкування, дбати про дистанціювання.
- Дбати про захисти індивідуального захисту, щоб не інфікувати ту людину, яка може перенести захворювання важко, з ускладненнями, або й померти.
"Важливо знати, що потрібно чотири введення, тобто перший вакцинальний комплекс — дві дози (або 1, якщо це був Джонсон). Далі має бути ще два введення. Якщо ми не пам'ятаємо, що це було чотири введення або є сумніви щодо термінів проведення останнього введення, потрібно обов'язково проконсультуватись в сімейного лікаря для того, щоб завчасно подбати про важливість щеплення і почуватись безпечно в новому епідемічному сезоні", — каже Гопко.
Аби отримати щеплення, потрібно звернутись до сімейного лікаря. Наразі щеплення проводяться в центрах первинної медико-санітарної допомоги.
За словами Гопко, наразі вакцин від COVID-19 в області достатньо. Зокрема, і для дітей.
Що відомо про підвид Еріс у Чернівецькій області
- Чернівецька область — одна з шести областей, де виявили новий підвид Еріс штаму Омікрон, який викликає захворювання COVID-19. Загалом в Україні виявили 10 випадків такого підвиду штаму. За оцінками ВООЗ, глобальний ризик для здоров’я населення цього штаму оцінюють як низький.