Ремонт лінії електропередач. Фото: Telegram/ ПАТ «Запоріжжяобленерго»
Станом на ранок 9 січня через негоду в Україні знеструмлено 1025 населених пунктів.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики України.
Зазначається, що через шквальний вітер і обмороження ліній найбільше споживачів відключено на Дніпропетровщині, Одещині, у Миколаївській і Кіровоградській області.
Зокрема у Дніпропетровській області без електропостачання майже 29 тисяч споживачів у 324 населених пунктах, в Одеській області знеструмлено 268 населених пунктів, на Миколаївщині – 215, у Кіровоградській області – 146 населених пунктів. Також є відключення в Запорізькій – 59 населених пунктів, Херсонській — 14, Чернігівській — 9 і Чернівецькій — 8.
У відомстві додали, що аварійні бригади (272 бригади, 235 одиниць техніки) в постраждалих від негоди регіонах переведено на цілодобовий режим роботи.
"Туди направляється додаткова техніка з інших областей. Проте роботу та пересування ускладнює ожеледь. Енергетики посилено працюють, аби повернути світло якомога швидше", — йдеться у повідомленні.
Яка ситуація з відновленням енергосистеми України
Восени 2022 року Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через удари окупантів з ладу була виведена половина енергосистеми. Тоді запровадили надзвичайний стан в енергетиці.
Міжнародні організації та уряди відправили генератори й іншу допомогу для відновлення електрики, а у Парижі 13 грудня відбувся перший енергетичний "Рамштайн", на якому схвалили виділення одного мільярда доларів для України на проходження зими.
Після масованих обстрілів 16 грудня в Україні запровадили надзвичайний стан в енергетиці. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України.
У жовтні 2022 року прем'єр Денис Шмигаль повідомив, що 2023 року Україна потребуватиме ще 17 мільярдів доларів на швидку відбудову енергетичної, критичної та житлової інфраструктури, а також відновлення економіки.
25 липня Шмигаль заявив, що в Україні під час підготовки до зими вже здійснили близько 60% запланованих робіт із відновлення електромереж, пошкоджених під час масованих атак РФ.
30 липня прем'єр сказав, що у держави є кошти на відновлення, ремонт і захист об'єктів енергетики й важливо вчасно провести заплановані заходи.
Він наголосив, що до початку опалювального сезону перед Міненерго стоїть чітке завдання — додати в енергосистему 1,7 ГВт потужності. До кінця року, впродовж листопада-грудня, — додати в систему ще 1,2 ГВт.