За інформацією: Суспільне Чернігів.
Чернігівська обласна рада ліквідувала Обласний центр МСЕК. Суспільне Чернігів
Депутати Чернігівської обласної ради проголосували за припинення юридичної особи Обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). За це рішення проголосували 45 обранців.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка присутня на засіданні 21-ї сесії VIII скликання облради.
Нагадаємо, що наприкінці жовтня цього року очільник Чернігівського обласного центру медико-соціальної експертизи Богдан Павлюк прокоментував ліквідацію МСЕК в Україні та рішення Міністерства охорони здоров’я не залучати старих очільників до роботи в оновленій системі лікарських комісій. За його словами, він готовий піти, якщо не потрібен.
Богдан Павлюк очолює обласний центр МСЕК з 2020 року. Зміни, які очікують на нього і загалом на експертні комісії коментує так. Лікар зауважував, випадків недоброчесності серед його підлеглих немає.
"Я не маю сигналів в тому плані, що хтось на чомусь погорів, як сказати, піймали на тому, що він цей… Будуть скарги – можуть бути, ви ж самі розумієте. Ми ж не служба, яка тільки людина прийшла, а він захотів і на.. Ми проводимо експертизу. Якби до мене претензії були б, то мене викликали. Я мав би якусь догану, напевно", — зазначив Богдан Павлюк.
Що відомо про ліквідацію МСЕК
22 жовтня президент України Володимир Зеленський провів засідання РНБО. Темою були розслідування стосовно несправжніх інвалідностей у прокурорів. РНБО ухвалило низку рішень, зокрема ліквідування МСЕК до кінця 2024 року, перевірку та аудит щодо інвалідності посадовців.
Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підтримав рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про ліквідацію МСЕК. За його словами, у результаті перевірки МОЗ було відкрито 19 тисяч проваджень щодо МСЕК. Після ліквідації їхні повноваження будуть передані до лікарень у регіонах, які мають необхідні кваліфікації та обладнання.
В результаті, звільнено керівників Центральної медико-соціальної експертної комісії МОЗ, інших пов'язаних інститутів і співробітників, які відповідали за цей напрям.
Ляшко пояснив, що, коли перевіряли роботу МСЕК, то в МОЗ бачили, що вузькопрофільні спеціалісти — терапевти, хірурги, травматологи — не хотіли залишати лікувальну діяльність і переходити в окрему юридичну особу, у медико-соціальну експертну установу, яка займалася суто експертизою. І після реформи функції експертизи передадуть лікарям-практикам. Позитивний досвід цього вже є, у 2023-2024 роках так оцінювали поранених військових, які оформлювали інвалідності.
"Тому ми, передаючи цю функцію до кластерних лікарень, відразу розв'язуємо питання кадрів і питання цифровізації, тому що всі кластерні і не кластерні лікарні підключені до електронної системи охорони здоров'я", — сказав керівник МОЗ.
Таким чином відомство зможе чітко відстежувати, який лікар встановив діагноз, які дослідження проводились і коли. І в разі проведення розслідування, якщо розпочнеться оскарження або кримінальна справа, МОЗ бачитиме вертикаль — хто де на яких етапах припускався помилки.
Ляшко наголосив, що реформа повинна відбуватись так, щоб люди, які реально проходять певні етапи експертизи, не відчули негативних змін і щоб не було жодних маніпуляцій.
"І в рішенні РНБО чітко прописано навіть в категорії і державних структур, і правоохоронних органів рішення, які будуть переглядатися. Зараз Національна поліція нам передає 3 000 справ. Зараз вони йдуть, знову ж таки, на центральний МСЕК. Оскільки ми його ліквідуємо, то роздаємо ці справи на два інститути, які проводять ці перегляди", — пояснив Ляшко.
Під час розгляду справ людину за потреби можуть викликати на перегляд щодо її інвалідності. Якщо людина не з'являється, скасовується інвалідність.
Читати ще
Читати ще
Троє не мають власних квартир, семеро — заощаджень: що задекларували керівники МСЕК Чернігівської області
Читати ще
Готовий піти, якщо не потрібен: очільник Чернігівської обласної МСЕК про ліквідацію комісій в Україні