Чернігівський апеляційний суд заявляє про тиск на своїх суддів зі сторони Олега Авер’янова

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Олег Авер’янов та вивіска Чернігівського апеляційного суду. Суспільне Чернігів

Чернігівський апеляційний суд заявляє про тиск на своїх суддів Миколу Оседача, Валерія Заболотного та Валентину Антипець зі сторони голови федерації роботодавців Чернігівщини Олега Авер'янова. Ці судді вже звернулись до Вищої ради правосуддя та Офісу Генпрокурора та заявили про втручання у їхню діяльність як суддів.

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті суду.

Позиція суду

Саме ця колегія суддів 10 жовтня винесла вирок, в якому Олега Авер'янова засудили до семи років позбавлення волі. Крім того, зобов'язали відшкодувати матеріальну шкоду його колишній дружині Євгенії у понад 1,5 мільйона гривень та 50 000 гривень моральної шкоди.

У суді вважають, що Авер'янов намагається впливати на суддів за допомогою публікацій у ЗМІ, а саме на інтернет-ресурсі "Стоп корупції". Нагадаємо, що за даними "Детектор медіа", матеріали цього видання мають ознаки замовності.

"Олег Авер'янов, який сам визначив себе відомим в Україні бізнесменом і колишнім політиком (депутат Чернігівської облради VII скликання), і поінформував про це суспільство, намагається здійснювати опосередкований вплив на суддів з використанням ЗМІ. Так, на інтернет-ресурсі "Стоп корупції" протягом короткого проміжку часу розмістили серію статей із заголовками, які викликають суспільне незадоволення, від їх назв і до оприлюдненого змісту", — йдеться у повідомленні.

Також, на думку представників суду, у цих публікаціях інформація є "викривленою, зокрема, щодо майнового стану конкретних суддів, та витлумаченою однобічно, з метою сформувати негативну суспільну думку і цілеспрямовано створити негативний образ правосуддя".

"Викладена в публікаціях журналістів інформація щодо майнового стану вказаних суддів не є об’єктивною та правдивою, оскільки суперечить тим відомостям, які зазначені в офіційних документах, розміщених на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК, — ред.)".

"Стоп корупції" про майно й рідних суддів

На інтернет-ресурсі "Стоп корупції" протягом жовтня 2024 року дійсно вийшло одразу декілька матеріалів щодо вищезазначених суддів. Всі вони ґрунтуються на інформації з відеоматеріалу "Стоп корупції" авторства Алли Мартин, де вона аналізує інформацію декларацій суддів.

Валентина Антипець. «Стоп корупції»

З її слів, Валентина Антипець задекларувала спільну квартиру з матір'ю та власну квартиру площею 79 м2 на вулиці Жабинського у Чернігові, яку вона придбала влітку 2020 року за 711 тисяч гривень, що на той час становило близько 25 тисяч доларів. Також у матеріалі "Стоп корупції" згадується заміський будинок Валентини у Количівці на 60 м2, вартістю 40 тисяч гривень, станом на літо 2021 року. Журналісти "Стоп корупції" показали цей одноповерховий будинок та назвали його "великим маєтком".

Недобудований будинок Валентини Антипець та територія навколо нього. «Стоп корупції»

Переглянувши декларацію Валентини Антипець, зазначимо, що вона дійсно володіє вказаною вище нерухомістю, а також декількома земельними ділянками в Іванівці та Количівці. Також вона зазначила свій річний дохід в суді у майже 2,8 мільйона гривень, а також відсотки з депозиту — 12 328 гривень. Готівкою вона тримає 6 000 доларів США, а на банківських рахунках — понад 520 тисяч гривень.

Микола Оседач. Ріпкинський районний суд

Щодо Миколи Оседача, то у матеріалі "Стоп корупції" йдеться про те, що його обидва сини перебувають за кордоном, один з яких є неповнолітнім.

Скріншоти з Instagram-сторінки старшого сина Миколи Оседача. «Стоп корупції»

Також в декларації зазначено, що вони орендують квартиру на 45 м2 у Польщі та володіють квартирою на 104 м2 у Чернігові. "Стоп корупції" називає цю квартиру в Чернігові "апартаментами елітного класу". Її власниками сини судді стали ще у віці 15 та шести років відповідно.

Сам суддя у коментарі "Стоп корупції" зазначає, що сини виїхали ще до початку повномасштабного вторгнення, а старший закінчив навчання в Польщі та працює там.

Будинки, які належать родині Оседачів та територія навколо них. «Стоп корупції»

Також, за інформацією "Стоп корупції", родина Оседачів володіє гектарами земельних ділянок та, як вони називають, "віллою" у Старих Яриловичах. Мова про будинок на майже 58 м2 з літньою кухнею, мансардою та терасою, яким володіє мати Миколи — Наталія. Сам Микола також володіє ще одним будинком у Старих Яриловичах на майже 78 м2, квартирою у Чернігові на 48 м2 та автомобілем Lexus GX 460 2010 року випуску.

Проаналізувавши декларацію Миколи Оседача та його родини, зазначимо, що вони дійсно володіють вищезгаданою нерухомістю та земельними ділянками. Також відомо, що син Миколи володіє автомобілем Audi A4 1998 року випуску.

За рік роботи у суді Микола Оседач отримав понад 2,3 мільйони гривень, а також понад 220 тисяч гривень пенсії та 30 тисяч гривень зарплати як військового. Дружина задекларувала майже шість тисяч гривень зарплати з ТОВ "Фірма Вега-Інтер". Готівкою Микола Оседач тримає 30 000 доларів США.

Валерій Заболотний. Новини України

Третій суддя цієї колегії Валерій Заболотний та його родина, за інформацією "Стоп корупції", має у власності дві іномарки (одна записана на Валерія, друга – на його дружину Наталію), земельну ділянку на 1 400 м2 у селі Макишин та 1 000 м2 у селі Іванівка, і дві квартири площею у понад 70 м2 кожна. Одна із них у житловому комплексі "Стрілецька набережна" на березі Стрижня. За оцінкою видання це "топовий ЖК обласного центру бізнес-класу".

Також вони з посиланням на рієлторський сайт стверджують, що біля цього ЖК побудували пляж та пірс для малих кораблів, а доступ до цього пірсу мають лише мешканці комплексу. Проте насправді жодного пляжу та пірсу біля того ЖК не будували, а існують вони лише у проєктній пропозиції, яку створювали до будівництва.

Візуалізація пірсу біля ЖК «Стрілецька набережна» у Чернігові, який так і не побудували. «Новобудови в Україні»

Побудований ЖК «Стрілецька набережна» на березі Стрижня у Чернігові. «Новобудови в Україні»

Ще "Стоп корупції" наводять приклад продажу п'ятикімнатних квартир з готовим ремонтом у цьому ЖК за 260 тисяч доларів. Вказують, що у Заболотного квадратура квартири менше — понад 70 м2, але прикладів ціни подібної квартири не наводять.

Проаналізувавши декларацію Валерія Заболотного та його родини, зазначимо, що він дійсно володіє вищезгаданим майном, а також задекларував річну зарплату в суді у понад 2,5 мільйона гривень, а його дружина має річну пенсію у понад 55 тисяч гривень.

Зазначимо, що 10 жовтня, коли вищезгадана колегія суддів оголосила вирок Олегу Авер'янову, Миколу Оседача та Валерія Заболотного обрали заступником голови та головою Чернігівського апеляційного суду відповідно.

Яка реакція Авер'янова на вирок суду

Суспільне намагалося отримати коментар Олега Авер'янова з приводу заяви Чернігівського апеляційного суду. На телефонні дзвінки він не відповідає. Раніше виданню "СтопКор" Олег Авер'янов розповів, що "це рішення(суду, — ред.) — розправа його опонентів, адже він відомий в Україні бізнесмен і раніше займався політикою". Бізнесмен вважає, що вирок суду за продаж його власного легкового авто може вплинути на діяльність підприємства "Пожмашина" в умовах війни.

"Компанія є основним виробником в Україні пожежної, аварійно-рятувальної техніки і машин для гуманітарного розмінування. Майже 80% техніки, яку ми бачимо по телевізору і яка рятує людей під час надзвичайних ситуаціях, при прильотах, на пожежах, – це все техніка нашого виробництва. Я керую всіма управлінськими процесами на підприємстві. Якщо я буду усунутий на сім років для відбування покарання з цього вироку, то компанія «Пожмашина» припинить своє існування. Немає жодного сумніву, що це було замовне рішення".

В чому суть справи та вироку Авер'янову

Предметом спору колишнього подружжя Авер'янових після розлучення став автомобіль Porsche Cayenne. Як йдеться у матеріалах справи, 23 січня 2015 року Олег Авер'янов після сварки з тоді ще дружиною Євгенією наказав своєму водієві відігнати авто від будинку, де вона живе. Саме в той період у подружжя почався процес розлучення.

Також у матеріалах справи згадується про те, що Авер'янов без згоди дружини продав це авто у Києві — без відповідних документів купівлі/продажу та перереєстрації з одним комплектом ключів, бо інший він нібито загубив та обіцяв передати їх згодом. Колишня ж дружина про продаж авто дізналася від Голосіївського управління поліції міста Києва. Покупець Porsche також від поліції дізнався, що в автівки два власники. Згодом Олег Авер'янов повернув йому гроші.

Згідно з рішенням Верховного Суду, всі договори або довідки про продаж цього автомобіля скасували та визнали їх недійсними. За цим рішенням, Олег Авер'янов має повернути Porsche Cayenne Євгенії. Однак й досі цього не сталося. Водночас, де наразі перебуває авто, Авер'янов не пам'ятає, а робочий комплект ключів і технічний паспорт на авто були й залишаються у Євгенії.

"На повний вирок суду Авер'янов не з'явився"

Вироком Чернігівського районного суду від 3 жовтня 2022 року Олега Авер'янова виправдали у справі незаконного заволодіння автомобілем . Після цього Євгенія подала ще один позов до Чернігівського апеляційного суду, щоб скасувати попередній вирок та призначити Авер'янову покарання у вигляді позбавлення волі на строк 10 років з конфіскацією майна.

Вона вважає, що колишній чоловік заздалегідь хотів забрати у неї автомобіль. Також додає, що в Олега були відсутні юридичні документи, які б підтверджували його як співвласника авто.

Засідання Апеляційного суду в Чернігові відбулося 10 вересня 2024 року. Згідно з вироком суду, Олегу Авер'янову призначили покарання — сім років позбавлення волі без конфіскації майна. Згідно з частиною 4 статті 532 Кримінального процесуального кодексу України, цей вирок набирає чинності з моменту його проголошення. Водночас строк відбування покарання рахується з моменту фактичного затримання засудженого на виконання вироку.

Речниця Київської міської прокуратури Ірина Винокурова у коментарі Суспільному розповіла, що на короткому оголошенні вироку Авер'янов був присутній, а ось на повному — не з'явився.

"Повний вирок суду мали оголосити за декілька годин. Коли оголошується рішення суду, людину визнають винною, та це не означає, що її одразу в суді затримують. Є процедура виконання рішення суду. Тобто апеляційний суд своє рішення має відправити до суду першої інстанції, а суд першої інстанції відправляє його на виконання до поліції за місцем проживання людини, яку визнали винною".

Також речниця розповіла, в які терміни рішення суду мають бути виконані.

"В апеляційного суду є сім днів, щоб повернути цю справу до виконання суду першої інстанції. А суд першої інстанції має його направити до виконання до поліції протягом трьох днів. Тобто за 10 днів (з 21 вересня 2024 року, — ред.) поліція має взятися до виконання цього рішення суду. І тоді буде зрозуміло, чи людина збирається відбувати покарання, чи вона переховується".

У Головному управлінні поліції міста Києва на запит Суспільному відповіли: згідно з інформацією управління карного розшуку ГУНП у місті Києві, розшукові дії відносно громадянина Авер'янова не здійснювалися. Інформація щодо перетинання державного кордону України ним у ГУНП у міста Києві відсутня.

20 вересня компанія "Пожмашина" на своїй Facebook-сторінці опублікувала відео, де вказує, що їх керівник Олег Авер'янов перебуває на агровиставці в Польщі та вітає колектив з нагоди дня машинобудівника.

Ця виставка проходила з 20 по 22 вересня в Беднарах, Польща. Про це пише сайт Завод Кобзаренка.

Колишня дружина Олега Авер'янова, Євгенія, відмовилася надавати коментар.

Адвокатка Авер'янова Дар'я Свистула у коментарі Суспільному сказала, що керується законом про адвокатуру і адвокатську діяльність, яка забороняє їй розповсюджувати інформацію про клієнта.

Що відомо про Олега Авер'янова

Згідно з даними сайту "Рух ЧЕСНО", Олег Авер'янов народився 1977 року.

З грудня 2014 року — директор з виробництва СТОВ "Богданівське". З 2009-го працював на посаді директора ТОВ "Завод «Пожспецмаш»".

У 2014 та 2007 роках балотувався до Верховної Ради VIII та VI скликань від "Радикальної партії Олега Ляшка" ("РПЛ") за округом №210 (Чернігівська обл.) та від "Блоку Юлії Тимошенко" (№189 у списку) відповідно.

2015 року був обраний депутатом Чернігівської обласної ради VII скликання від "РПЛ" (№1 у списку), є головою фракції партії.

З грудня 2017-го обіймає посаду директора ТОВ "СІНЕГРІ". У 2015-2016 роках був заступником голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

У 2019 році балотувався до Верховної Ради IX скликання від "РПЛ" (№6 у списку).

Голова виконавчого комітету Політичної ради та член президії політичної ради "РПЛ", голова Чернігівської територіальної партійної організації. Помічник депутата Верховної Ради VIII скликання Олега Ляшка на громадських засадах.

Наразі Олег Авер'янов, згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, є керівником ТОВ "ПК «Пожмашина»".

Читати ще

Читати ще Ділив Porsche з колишньою дружиною: голову федерації роботодавців Чернігівщини Олега Авер’янова засудили до 7 років

Читати ще Голова федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер’янов вперше прокоментував вирок суду

Новости Украины