За інформацією: Суспільне Чернівці.
Депутати Чернівецької облради. Джерело: facebook/Чернівецька обласна рада
Депутати Чернівецької облради просять Верховну раду не підтримувати законопроєкт про "Про інститут реєстрованих партнерств", який дозволив би реєструвати одностатеві стосунки. Це рішення на сесії підтримала більшість депутатів. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про законопроєкт та чому депутати обласної ради проти.
Просять не голосувати за законопроєкт
Звернення до Верховної ради ініціювала депутатська група "За духовність, моральність та християнський шлях розвитку Чернівецької області", каже член групи та депутат облради від фракції "Єдина Альтернатива" Олександр Шкурідін. У проєкті рішення йдеться про звернення до нардепів, щоб вони не допустили законопроєкт про легалізацію одностатевих партнерств до голосування або голосували проти.
Шкурідін каже, законопроєкт суперечить Конституції України та статтям Сімейного кодексу, в яких йдеться про те, що право на шлюб мають чоловік та жінка. Також, що одностатеві партнерства "суперечать моральним та духовним принципам та засадам України та української нації" та "розбещують молодь".
"Якщо ми будемо руйнувати сім’ю й рухатися в цьому напрямку, то демографічна ситуація, яка зараз є в Україні, буде ставати більш проблемною, бо сьогодні надзвичайно негативна статистика народжуваності. Такі законопроєкти посилюють незадоволення суспільства владою, яка ухвалює такі рішення, а під час війни таких протистоянь не має бути.
Звернення підтримав голова облради
Крім депутатів, ідею звернення до Верховної ради підтримав голова обласної ради Олексій Бойко. Він вважає, що для Буковини воно актуальне.
"Думаю, що у демократії є свої межі, тому, враховуючи нашу ментальність та життя на Буковині, вважаю надзвичайно актуальною для нашої області пропозицію депутата Шкурідіна. Я її всіляко підтримував і буду підтримувати".
Що відомо про законопроєкт 9103
Законопроєкт про реєстровані партнерства у березні подала народна депутатка від фракції "Голос" Інна Совсун. У разі ухвалення закон допоможе одностатевим парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення.
У Facebook Совсун написала, що новим інститутом реєстрованих партнерств могли б скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.
"У разі підтримки Верховною Радою, законопроєкт нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки", – пише Совсун.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що "реєстроване партнерство не є шлюбом, а також те, що проживання осіб однією сім'єю не є реєстрованим партнерством, якщо відповідний союз не зареєстровано, після державної реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня споріднення одне щодо одного, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом".
26 квітня петиція на підтримку реєстрованих партнерств для одностатевих і різностатевих пар набрала необхідні 25 тисяч підписів на сайті президента. 26 травня з'явилась відповідь від президента Володимира Зеленського.
"Долаючи важкі випробування, українська держава свідомо обрала рух назустріч європейським стандартам, основу яких складають три засадничі цінності Ради Європи – демократія, верховенство права та права людини", – йдеться у відповіді.
Водночас Зеленський нагадав, що згідно з Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51), а в умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція не може бути змінена (стаття 157).
Наразі законопроєкт знаходиться на розгляді Комітету Верховної Ради України.