За інформацією: Суспільне Чернігів.
Ельза Козачок показує план корекційних занять. Суспільне Чернігів
Як розповідає жінка, цього навчального року батькам повідомили, що такі корекційні заняття проводити не будуть.
"Ми порушили це питання, прийшли до директора і завідувача нашої школи, спитали, чому і як, чи будуть заняття, коли, на якій основі їх немає. Вона нам пояснила це так, що немає кошторису, раніше нам не виплатили, і ще навіть за минулий рік навчальний, тобто за березень, квітень і травень, і вчителі займалися просто за своє бажання, як то кажуть", — розповідає Ельза Козачок.
Син Марини Бочарової навчається в третьому класі гімназії №27. Фахівець інклюзивно-ресурсного центру рекомендував хлопчику корекційні заняття з психологом.
"Був уже розклад цих занять, мене попередили, в які дні будуть забирати дитину для того, щоб він займався з психологом, але потім класний керівник набрала і сказала, що поки немає забезпечення матеріального, психолог до занять не приступає. Коли почнуться ці заняття, наразі не відомо".
Марина Бочарова. Суспільне Чернігів
Що робити батькам, поки відсутнє фінансування на корекційні заняття
Директорка міського інклюзивно-ресурсного центру Олена Підмогильна підтвердила: корекційних занять дійсно немає через відсутність державного фінансування. Вона пояснює, поки корекційні заняття не проводять, у закладах освіти за допомогою можна звернутися до психолога, а також до асистента вчителя чи вихователя.
"Психологи працюють в школах, де їхня робота протарифікована. Вони в школі не на корекційно-розвиткових годинах. Тому психолог бере таких діток на заняття всіх, у всіх школах. Вони не залишаються без допомоги, як всіх дітей їх беруть на заняття. І є асистенти вчителя, які допомагають щодня і виконати завдання, і проводять з ними роботу".
Олена Підмогильна. Суспільне Чернігів
Що відомо про фінансування на корекційні заняття
Василь Білогура пояснює, цього року Чернігів отримав гроші за субвенцією, але їх не вистачило навіть для того, аби покрити всю заборгованість за оплату роботи фахівців. До того ж видатки на оплату їхньої роботи зросли, тому що кількість дітей з особливими освітніми потребами збільшилася.
"Якщо говорити про перше вересня 2023 року, то це було 440 дітей в садочках і в школах. Станом на сьогодні це вже 600 дітей в садочках і в школах. Я вам точно до копійки назвати не можу, але кошти на оплату корекційних занять ми отримали орієнтовно в середині квітня в розмірі близько 2,5 мільйони гривень. Загалом на сьогодні заборгованість за надану послугу протягом березня, квітня, травня ще близько 2,3 мільйони гривень".
Василь Білогура. Суспільне Чернігів
За словами Білогури, міське управління освіти неодноразово зверталося до обласного з приводу того, в якому обсязі та коли буде наступна субвенція. Проте відповіді, каже він, поки що не отримали.
"Тому паралельно з цим, розуміючи про важливість цього питання, паралельно ми звернулися до міської ради для того, щоб розглянути можливість виділення коштів і профінансувати цю послугу коштом міського бюджету".
Начальник обласного управління освіти Юрій Музика зазначив, що цього року в державному бюджеті передбачено понад 300 мільйонів гривень на заняття з дітьми з особливими освітніми потребами.
"І цього року відбулися певні особливості щодо розподілу цих коштів з державного бюджету — двома траншами. Перший транш надійшов в область у квітні. Другий транш ми очікуємо найближчим часом. Цього місяця я спілкувався з заступницею міністра освіти Євгенією Смирновою і вона підтвердила, що відповідні нормативні документи вже на погоджені у Мінфіні. І ми очікуємо, можливо, навіть цього місяця (жовтень, — ред.), що другий транш коштів надійде", — сказав Юрій Музика.
Юрій Музика. Суспільне Чернігів
Читати ще
Читати ще Перерозподіл державної субвенції: які заклади освіти на Чернігівщині отримають гроші на укриття