Чи можна користуватися укриттями в школах: у Чернігові відбулося засідання комісії ТЕБ та НС

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Укриття в Чернігівській гімназії №6. Суспільне Чернігів

На засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Чернігівській міській раді 6 грудня ухвалили рішення повторно обстежити всі заклади освіти.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка була присутня там.

Цю комісію зібрали на прохання начальника міського управління освіти Василя Білогури. На загальноміській нараді 3 грудня він повідомив, що протягом листопада на адреси всіх шкіл міста надійшли листи від Головного управління ДСНС в області.

"Про те, що не рекомендовано використовувати в освітньому процесі укриття. Ми не поінформовані: з яких причин і який термін їх усунення", — сказав тоді Василь Білогура.

Засідання комісії ТЕБ та НС. Суспільне Чернігів

На засіданні комісії 6 грудня начальник відділу організації заходів цивільного захисту ГУ ДСНС Юрій Аникієнко пояснив: проблема полягає в неправильній назві проєктної документації.

"Управління освіти провело у закладах реконструкцію підвальних приміщень, наприклад, з такою назвою: «Поточний ремонт підвалів Чернігівської загальноосвітньої школи I-III ступенів фізико-математичного профілю № 12 Чернігівської міської ради, що розташована за адресою місто Чернігів, вулиця Доценка, 22 (наразі це вулиця Соборності, — ред.), з облаштування санвузлів для споруди цивільного захисту найпростішого укриття». На цей час в державі відсутні норми проєктування до найпростіших укриттів. Якби це був поточний ремонт підвального приміщення і воно використовувалось, як споруда подвійного призначення, питань не було б", — говорить Юрій Аникієнко.

Зі слів Василя Білогури, уся проєктна документація була розроблена у 2022 році. Тоді ж і провели відповідні роботи.

"У серпні 2024 року було рекомендовано до використання, зараз з якихось причин не рекомендовано, хоча ремонтні роботи більше не проводилися".

Василь Білогура. Суспільне Чернігів

Юрій Аникієнко сказав, що раніше рекомендували до використання шкільні укриття, бо не бачили ці проєкти.

"Наразі ми є користувачами Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, тому зробили вибірку з усієї проєктної документації, що є на сайті. І у Чернігові встановили, що жоден об’єкт на сьогодні не відповідає правильності проведення державних будівельних норм".

Він також наголосив, що під час будівельно-монтажних робіт було втручання в несучі конструкції.

"У зв'язку з цим, ми не можемо узаконити ці об'єкти своїми підписами, так само і поліція, так само й управління з надзвичайних ситуацій міської ради", — сказав Аникієнко.

Юрій Аникієнко. Суспільне Чернігів

За словами Василя Білогури, вони проводили лише роботи з облаштування приміщення найпростішого укриття, жодного втручання в несучі конструкції не було.

За рішенням комісії ТЕБ та НС від 6 грудня, заклади освіти мають обстежити із залученням представників районного управління ДСНС, поліції, управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, управління освіти, управління архітектури та містобудування, управління капітального будівництва та Державного архітектурно-будівельного контролю.

Після обстеження питання про користування укриттями винесуть на рішення виконкому. Наразі, за словами Білогури, змін до освітнього процесу не внесено:

"Я тому і просив якнайшвидше зібрати комісію, щоб розв'язати це питання".

Читати ще

Читати ще

У Новгороді-Сіверському на шкільному ярмарку зібрали 24 тисячі гривень для військових

Новости Украины