Чи повернуть державі приватизовані землі біля «Ялівщини»: у Чернігові суд розпочав розгляд цієї справи по суті

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Наталія Проскуріна. Суспільне Чернігів

Вона разом з іншими громадськими активістами прийшла 2 вересня до Деснянського районного суду Чернігова. Люди виступають проти забудови земельних ділянок біля регіонального ландшафтного парку "Ялівщина".

"Я приходжу підтримати громаду Чернігова для того, аби повернули нам, Чернігову, ці землі, які мають бути у нашої громади", — каже громадський активіст Максим Богомаз.

Максим Богомаз. Суспільне Чернігів

Землі, про які йдеться, раніше використовувало сільськогосподарське підприємство "Квіти Чернігова". У 2006 році землі приватизували з цільовим призначенням – "для ведення селянського господарства". Всього було 20 ділянок. Їх власниками стали, зокрема, колишній тесть звільненого міського голови Чернігова Владислава Атрошенка Тимофій Бичков та люди, яких, як раніше ми повідомляли, пов’язували з ексдепутатом міськради Павлом Гармашем.

"При ситуацію дізнався в кінці 2023 року"

Адвокат Олександр Коленченко – один із тих, хто купив там кілька ділянок — каже:

"Тобто було спочатку розпаювання, потім люди почали продавати земельні ділянки. Деякі з них я придбав у 2006 році. Сама прокуратура у своєму позові вказує, що коли вони були у розпорядженні «Квіти Чернігова», до розпаювання, займалися садівництвом. І, коли ці землі йшли на розпаювання, то цільове призначення зазначалося – рілля. Тобто, це були пахотні землі".

Олександр Коленченко. Суспільне Чернігів

За словами Олександра Коленченка, на момент купівлі ним земельних ділянок, не було жодних документально зафіксованих обмежень щодо цієї землі. А про те, що вона є частиною археологічної пам’ятки, дізнався пізніше.

"Взагалі я, як власник земельних ділянок, про цю ситуацію дізнався лише в кінці 2023 року, коли до мене прийшов позов", — пояснює Олександр Коленченко.

У серпні 2023 року цільове призначення земель змінили, щоб там можна було зводити будинки. Зробили це без рішення міської ради, внісши зміни до кадастрової карти. Тепер ділянок 22 і мають вони 8 власників. Тоді виконувач обов'язків міського голови Олександр Ломако на своїй сторінці у Фейсбук зазначив, що зміна цільового призначення відбулася з порушенням законодавства. Розпорядником цих земель є департамент культури та туризму Чернігівської облдержадміністрації. Саме ОДА звернулася до прокуратури, яка зараз представляє її інтереси в суді.

Позиція міськради

Суддя Ірина Рахманкулова під час судового засідання зазначила:

"Прокурор у своєму позові просить зобов’язати всіх відповідачів повернути земельні ділянки з відповідними кадастровими номерами державі в особі ЧОД(В)А. Міська рада, ваша думка? — Заперечую. — Проти позову заперечуєте, вашу думку зрозуміло".

Ірина Рахманкулова. Суспільне Чернігів

Олександр Ломако у коментарі Суспільному розповів, що наразі вивчає питання щодо "Ялівщини" та пообіцяв повідомити позицію міськраду зі спірних питань згодом. На наступне засідання у цій справі мають викликати свідків.

Читати ще

Читати ще Суд арештував понад 3 гектари землі поблизу Ялівщини, які входять до пам’ятки археології місцевого значення

Новости Украины