Чим небезпечні для України іранські ракети: відповідь військового експерта

Роман Світан зазначив, що ракети Fateh-110 і Zolfaghar летять по балістичній траєкторії.

Експерт пояснив, чим небезпечні для України іранські ракети / скріншот

Ракети Fateh-110 і Zolfaghar, які Іран може продати Російській Федерації, неточні. Застосування цих ракет призведе до жахливих руйнувань цивільної інфраструктури та загибелі людей.

За словами військового експерта Романа Світана, покупка іранських ракет недоцільна, тому що «грізна зброя, що має бойову частину під півтонни», не може виконати завдання на заявленій дальності через неточність.

«Іранські ракети неточні. Але неточне потрапляння може призвести до більш жахливих результатів, зруйнованих житлових будинків. Є кілька тижнів, щоб знайти рішення, як цьому протидіяти», — розповів експерт в інтерв’ю УНІАН.

Відео дня

При цьому він вказав, що іранські ракети летять по балістичній траєкторії, через що їх складно збивати.

«Вони йдуть на велику висоту, розганяються, і далі зверху пікірують на ціль. Локатори її не бачать по деяких позиціях. Крилату ракету, як літак — видно здалеку. Балістичну ракету дуже складно помітити. І більшість зенітно-ракетних комплексів у нас для роботи з «літаками», крилатими ракетами. Крім цього, швидкість іранських ракет велика, час підльоту маленький. Є інформація, що у них надзвичайні швидкості близько 3000 кілометрів на годину. 300 кілометрів вона пройде через кілька хвилин. Для порівняння, крилата ракета йде на швидкості 850-900 кілометрів на годину», — пояснив Світан.

Читайте також:

Румунія перекидає до кордону з Україною ППО, — Reuters

«Європейський збройовий хаб». Як Україна нарощує виробництво зброї

Він уточнив, що такі ракети можна перехоплювати за допомогою комплексів SAMP/T і Patriot, але радіус їх роботи становить 40 кілометрів.

«Є системи далекого космічного перехоплення, але вони коштують мільярди доларів. Відреагувати важко, це проблема. Але це не принципово нова проблема. Нічого більше вже наявної небезпеки. Ворог виробляє свої балістичні ракети. І ті ж «Кинджали» і «Іскандери» — краще, ніж Zolfaghar і Fateh-110. Є багато параметрів, за якими вони перевершують іранців», — підсумував експерт.

Купівля Росією ракет у Ірану — що відомо

28 вересня аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що Іран може передати Росії ракети. Це можливо 18 жовтня — після завершення дії резолюції Радбезу ООН, які забороняють Тегерану укладати такі угоди. Йдеться про балістичні ракети Fateh-110 і Zolfaghar.

У свою чергу президент Володимир Зеленський повідомив, що поки немає самого факту продажу ракет Іраном в Росію, але відповідні органи працюють з цим питанням.

Джерело

Новости Украины