Чому ЄС не може зараз передати Україні заморожені активи РФ — пояснюють юрист та член Європарламенту

Засідання Ради безпеки ООН 21 листопада 2022 року, ілюстративне фото: AP

У перші дні війни ЄС та США заморозили російські активи, які зберігалися за кордоном. Йдеться, зокрема, про 300 мільярдів євро резервів Центрального Банку Росії й 20 мільярдів євро, що належать російським олігархам. Разом з адвокатом Юрієм Білоусом та членом Європейського парламенту Андріусом Кубіліусом Суспільне розповідає, чому ЄС не може зараз передати ці гроші Україні.

Чому заморозили російські активи

Розпочавши повномасштабне вторгнення, Росія порушила статут ООН, який забороняє вирішувати міжнародні конфлікти силою. Тому частина країн, де РФ зберігала активи, заморозила їх на своїх територіях.

"Це робиться для того, щоб Росія зрозуміла, що порушує міжнародне законодавство, вчиняючи на території України порушення міжнародного гуманітарного права, а саме воєнні злочини, злочини проти людяності та акти геноциду. Замороження російських грошей, золота та цінних паперів — це відповідь міжнародної спільноти. Ця норма є так званою нормою звичаєвого права у міжнародній практиці", — говорить Юрій Білоус, адвокат, який займається збором доказів воєнних злочинів.

Джерело

Новости Украины