За інформацією: Суспільне Івано-Франківськ.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Орієнтовно 300 тис. грн планують витратити з бюджету Делятинської територіальної громади, що на Івано-Франківщині, на облаштування централізованої системи оповіщення. На початку повномасштабного вторгнення селищна рада вирішила відтермінувати встановлення системи, бо місцеві жителі були проти звуку гучномовців.
Як про сигнали повітряної тривоги дізнаються делятинці та хто відповідатиме за відсутність систем оповіщення, читайте у матеріалі Суспільного.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Делятинська громада — одна із 12 громад Прикарпаття, які не мають системи оповіщення. Її жителі розповідають, що користуються мобільним додатком, аби дізнатися про повітряну загрозу.
"Спочатку було так: чи в Надвірній, чи в нас, чи в Яремчі їздила машина і сигналила. Тепер вже немає", — каже місцева жителька Марія Гринюк.
Жителька Делятина Марія Гринюк. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
Галина Плекан говорить: хотіла б, щоб у разі ракетної небезпеки її попереджали: "Нехай будуть сирени, зате ми будемо знати, що треба сховатися, берегтися".
Жителька Делятина Мар’яна Вольвин. Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"На наш превеликий жаль, я не чула повітряної тривоги, якщо чесно. Для безпеки, звичайно, краще було б, бо не завжди є інтернет, не завжди є можливість в телефон подивитися. Так, хотіла б, щоб чути було", — додає жителька Делятина Мар'яна Вольвин.
Зі слів селищного голови Делятина Богдана Клим’юка, жителі громади були проти звуку гучномовців, тож на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну виконавчий комітет вирішив відтермінувати встановлення системи централізованого оповіщення. Втім 20 жовтня на сесії селищної ради депутати вирішили спрямувати гроші на закупівлю такого обладнання, каже Богдан Клим’юк.
Фото: Суспільне Івано-Франківськ
"При внесенні змін до бюджету виділили 100 тис. грн на встановлення системи оповіщення. Звичайно, що це — не всі гроші. Треба значно більше. Щоб охопити цілу громаду, нам потрібно майже 300 тис. грн. Але плануємо на наступних сесіях додати й накрити системою оповіщення. Розпочнемо з Делятина, зокрема з тої частини, де є багатоповерхівки. І будемо рухатися далі, щоб охопити й села громади", — говорить Богдан Клим’юк.
Начальник управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської обласної військової адміністрації Володимир Стебницький каже: якщо громади не встановлюватимуть системи оповіщення — звертатимуться до поліції для відповідного реагування.
Також Стебницький додав, що управління з питань цивільного захисту готове надати фахівців та провести консультації в громадах для створення систем оповіщення.