За інформацією: Суспільне Чернігів.
Колаж з законопроєктом №10242 та Верховною радою України. Суспільне Чернігів
Законопроєкт №10242, який передбачає від двох до п’яти років ув’язнення за розголошення даних із державних реєстрів, під час голосування 4 грудня підтримали семеро нардепів з Чернігівщини. Загалом "за" проголосували 213 депутатів і проєкт закону відправили на доопрацювання. У коментарі Суспільному нардепи з Чернігівщини розповіли, чому голосували "за" та як вони це аргументують.
Зі слів нардепа від "Слуги народу" Максима Зуєва, він поки не чув, що в цьому законопроєкті є певні проблеми.
Максим Зуєв. ФОТО: Фейсбук-сторінка Максима Зуєва"Тому програму, котру дає нам наша партія і фракція, ми її голосуємо. Якщо там виявиться щось сумнівне, то, звісно, стане питання або ветування, або постанови про зняття з розгляду. Тому подивимося, як воно буде".
Анатолій Гунько з депутатської групи "Відновлення України" не заперечує, що цей законопроєкт може вплинути на роботу українських журналістів.
Анатолій Гунько. Фейсбук-сторінка Анатолія Гунька
Він вважає, що таким чином журналісти та пресслужби правоохоронних органів не зможуть робити висновки щодо підозрюваних, по яких ще немає рішень суду.
"У нас людина стає винуватою після вироку суду. Але у нас преса, журналісти, які не мають юридичної освіти, роблять висновки із якихось документів. Наприклад, документ про обшук можуть взяти з реєстру, а він може стосуватися взагалі не тієї людини, щодо якої цей обшук провели".
Щодо рівня покарання, то Гунько погодився з рішенням комітету знизити його з восьми років позбавлення волі до двох-п'яти років. Адже нардеп каже, що не вважає це тяжким злочином.
Читати ще
Читати ще
Що відомо про нардепа Гунька та його кримінальні справи?
Нагадаємо, що наразі тривають суди у справі щодо Анатолія Гунька, а саме підозрі в отриманні нардепом хабаря у 85 тисяч доларів за передачу в оренду землі Національної академії аграрних наук України. Через кілька днів після затримання Гунька, його виключили з фракції "Слуга народу". Наразі депутат вийшов з СІЗО, за нього внесли заставу у розмірі 10 мільйонів гривень.
Нардеп від "Слуги народу" Сергій Гривко вважає, що цей законопроєкт потрібен, особливо в умовах воєнного стану.
Сергій Гривко. Суспільне Чернігів"Я наголошую на несанкціонованому втручанні в реєстри, ось цього не має бути. Є певна чутлива інформація, яку не потрібно розголошувати. У нас дуже багато реєстрів, якщо не помиляюсь, то близько 350, тому, щоб їх несанкціоновано не використовували. Адже їхнє використання поза законом може слугувати й підтримкою для ворогів у інформаційно-психологічних операціях, аби нашкодити людям безпосередньо, наприклад, військовим".
Щодо того, що цей проєкт закону певним чином може вплинути на роботу журналістів та антикорупційних розслідувачів, нардеп говорить так:
"Мені здається, що це більше надумана історія. Можна дискутувати дуже багато з приводу цього. Я розумію розслідувачів, їх мотив, але ж йде війна. Якби не вона, то можливо я б ще вагався в ухваленні рішення, але не зараз".
Водночас Валерій Зуб зі "Слуги народу" зазначив, що наразі немає сенсу коментувати його рішення про підтримку цього законопроєкту, адже його відправили на доопрацювання.
Валерій Зуб. Суспільне Чернігів
Також Суспільне намагалося зв'язатися з іншими депутатами з Чернігівщини, які підтримували цей проєкт закону, зокрема з Борисом Приходьком з групи "Довіра", а також Олегом Семінським та Павлом Халімоном зі "Слуги народу". Їхню позицію ми готові опублікувати в матеріалі.
Нагадаємо, що Павло Халімон був героєм розслідування "Української правди" щодо купівлі маєтку у Києві на Печерських пагорбах під час повномасштабного вторгнення. Водночас Бориса Приходька підозрюють у розкраданні двох мільярдів гривень "Аграрного фонду" у лютому 2014 року. Він же зазначає, що "нікому та ні в чому не сприяв".
Читати ще
Читати ще
Законопроєкт про відповідальність за публікування даних із реєстрів: як голосували депутати з Чернігівщини