Чому потрібно легалізувати медичний канабіс: історія пацієнта з Черкас

Суспільне Черкаси, медичний канабіс застосовують і при лікуванні дітей

Сильний біль у спині Микола Дмитрович два роки лікував знеболювальними. Але справжнє полегшення відчув, коли спробував каплі медичного канабісу – речовини на основі олії коноплі.

В Україні такий препарат лише намагаються легалізувати, розповів Суспільному директор черкаського центру онкології Віктор Парамонов.

Микола Дмитрович обличчя не показує, але поділився історією своєї хвороби. Два роки його мучить нестерпний біль в спині.

"Не можна ніяк встати, не можна ходити, немає сну. Не можна було навіть поворухнутися. Особливо тут кульшові суглоби – отут все сходилося".

Чоловік звернувся до лікаря кабінету паліативної допомоги та лікування Максима Босенка.

"Він багато років намагався вилікуватися від цього болю проходив МРТ, блокади. Але від цього болю позбавитися просто неможливо. Людина цілодобово його терпіла. Безсоння, тривожність і депресивні стани у нього були".

Суспільне Черкаси, Якщо не лікувати хронічний біль, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, це прирівнюють до тортур

Лікар розповів, що спочатку пацієнт почав приймати слабкі знеболювальні.

"І потім перейшли до слабких опіоїдів. Трішки його стан покращився".

У Польщі його рідним, розповідає черкасець Микола Дмитрович, порадили спробувати медичний канабіс. Там він легалізований із 2017-го. Ефект відчув відразу.

"Випив краплі, а через пів години вже легко мені – я вже й ходжу, і далеко ходив".

Лікар кабінету паліативної допомоги Максим Босенко розповів, що у Польщі препарат випускають у вигляді крапель.

" Це – канабідіол. Привезли його через кордон, а не контрабандою – з чеками з усім. Я сказав, що буду спостерігати. І дійсно був дуже відчутний ефект. Протягом перших трьох днів хронічний біль пішов".

Суспільне Черкаси, медичний канабіс для онкохворих дітей є у різних формах: у свічках ректальних, таблетках, сиропах

У країнах, де медичний канабіс легалізовано, його застосовують не лише при синдромі хронічного болю, а й депресії, суїцидальних нахилах, відсутності апетиту чи епілепсії, розповідає керівник черкаського клінічного онкологічного центру Віктор Парамонов.

"Це не хімічний наркотик, не трафік з Афганістану героїну. Сьогодні все ще підбирають ідеальні комбінації різних препаратів – знеболювальних, хімічно синтезованих, але світ дійшов до висновку, що найоптимальнішою є продукція з медичного канабісу".

Суспільне Черкаси, медичний канабіс — це не хімічний наркотик

Такого препарату особливо потребують онкологічні хворі, сказав Віктор Парамонов.

"Якщо не лікувати хронічний біль, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, це прирівнюють до тортур".

Суспільне Черкаси, медичний канабіс застосовують і при лікуванні дітей

Його застосовують і при лікуванні дітей, каже дитячий та дорослий анестезіолог центру онкології Ірина Виноградова.

"Чим хороший медичний канабіс для онкохворих дітей – він є у різних формах: у свічках ректальних, таблетках, сиропах. Є більше можливостей дати дітям не так мучитися".

Суспільне Черкаси, Якщо не лікувати хронічний біль, за визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я, це прирівнюють до тортур

Що відомо про легалізацію медичного канабісу в Україні

13 липня Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт, мета якого — легалізувати медичний канабіс в Україні. У разі його затвердження цей препарат можна буде використовувати для виготовлення ліків.

Джерело

Новости Украины